صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/03/04
 
 
برای نخستین بار؛ ارومیه میزبان بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی

1398/06/10


دبیر اجرایی بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی گفت:این همایش برای نخسین بار در ارومیه برگزار می شود.

دکتر قاسم مرندی دبیر اجرایی بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی گفت:کنفرانس شیمی آلی ایران همه ساله از سال 1369 تحت عنوان سمینار شیمی آلی ایران در یکی از دانشگاههای کشور توسط انجمن شیمی ایران برگزار می شود. اولین دوره این سمینار در دانشگاه شهید بهشتی در سال 1369 برگزار گردید و بعد از دانشگاههایی چون مازندران و تربیت معلم اراک دوره های بعدی را برگزار کردند و در اسفند سال 1397 بیست و ششمین دوره این سمینار در دانشگاه زابل برگزار گردید.

وی ادامه داد:به پیشنهاد دانشگاه ارومیه و موافقت انجمن شیمی ایران قرار بر این شد این گردهمایی برای اولین بار با عنوان بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی ایران در پایان مرداد ماه 1398 در دانشگاه ارومیه برگزار گردد.

دبیر اجرایی بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی بیان کرد:در این کنفرانس بسیاری از اساتید، پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی، دانشجویان رشته شیمی آخرین یافته های خود رادر معرض دید صاحبنظران گذاشته و به تبادل نظر می پردازند.

او گفت:هدف اصلی از برگزاری چنین همایشهایی آگاهی از پیشرفتهای اخیر در زمینه شیمی آلی است که با معرفی آخرین یافته ها و نیز معرفی واکنشهای جدید در زمینه های مختلف شیمی آلی گامی مهم برداشته شود.

مرندی افزود:محورهای برگزاری بیست وهفتمین کنفرانس شیمی آلی ایران عبارتند از: روش های نوین سنتزترکیبات آلی- طیف سنجی ترکیبات آلی- شیمی فیزیک آلی- شیمی فضایی، طراحی و مدل سازی مولکولی- بیو شیمی ، شیمی دارویی، بیو تکنولوژی، فیتو شیمی و فتو شیمی- شیمی پلیمر، رنگ، پوشش ها، آبکاری و خوردگی- شیمی آلی محیط زیست، شیمی سبز و بازیافت پسماندهای آلی- صنایع شیمیایی مربوط به شیمی آلی- نانو شیمی آلی.

دبیر اجرایی بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی بیان کرد:با راه اندازی سایت کنفرانس و آغاز ثبت نام از 15 فروردین ماه طی سه مرحله فراخوان تا پایان آن در 10 تیرماه بیش از 500 مقاله به دبیرخانه بیست وهفتمین کنفرانس شیمی آلی ایران ارسال گردیدکه بعد از داوری در بیست و سوم تیرماه در انجمن شیمی ایران ۴۹۰ مقاله پذیرفته گردید ونتایج آن به اطلاع شرکت کنندگان محترم در بیست وهفتمین کنفرانس شیمی آلی ایران رسید.

مرندی خاطر نشان کرد: این کنفرانس این هفته در تاریخ های ۳۰ مرداد ماه الی ۱ شهریور ماه 1398 در محل پردیس نازلو در دانشگاه ارومیه برگزار خواهد شد. امید است با برگزاری این کنفرانس در دانشگاه ارومیه که میزبان اساتید برجسته، پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی، و دانشجویان شیمی است لحظات خوش و خرم و پربارعلمی رقم خورده گامی مهم در پیشبرد اهداف علم شیمی برداشته شود و برگ زرینی به تقویم افتخارات دانشگاه ارومیه افزوده شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.