صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/25
 
 
برگزاری دومین دوره جشنواره ملی صنایع خلاق در سیستان وبلوچستان

1398/07/28
مدیر مرکز نواوری خلاق پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان گفت: دومین دوره جشنواره ملی صنایع خلاق از تاریخ 1 الی 3 آبانماه در پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

فرید شاهمرادی در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: دومین دوره جشنواره ملی صنایع خلاق از تاریخ 1 الی 3 ابانماه در پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد که در موضوعات تولید محتوا،صنایع دستی، موسیقی، انیمیشن،بازی، گردشگری، معماری و فناوری های اجتماعی کار خود را دنبال خواهد نمود ؛اولین دوره این جشنواره سال قبل برگزار شد.

مدیر مرکز نواوری خلاق پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان افزود: یک سری برنامه های ترویجی شامل 22 همپارکی (دورهمی صمیمی کار آفرینانه)13 فن فیلم(تماشا و نقد فیلم) 5نوگام و 6 نظر گپ(مناظره حوزه کارافرینی) و 4 استارت پنل(گفتگوکارافرینی) نیز برگزار شده است.

وی ادامه داد: آمار تیم ها و شرکت های حاضر در جشنواره بسیار قابل توجه است به طوریکه 27 شرکت و 17 تیم در بخش صنایع دستی و هنرهای دستی 14 شرکت و تیم در بخش معماری و طراحی شهری 12 تیم و شرکت در بخشتولید محتوا و انیمیشن 9 تیم و شرکت در بخش فناوری های شهری و اجتماعی 7 تیم و شرکت و ایسر موضوعات صنایع خلاق 8 تیم شرکت حضور یافته اند.

شاهمردای اضافه کرد: برنامه های شروع شده این جشنواره شامل رویداد نیمروز 2 یا هورنو که از 21 شروع و تا سوم ابانماه ادامه دارد.

مدیر مرکز نواوری خلاق پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان گفت: طراحی پاویون های معماری با برگیری از نور و سایه است که 9 تیم و 45 شرکت کننده حاضر در این رویداد هستند و تیم اول در فضا پارک اقدام به اجرای طرح خود خواهد کرد.

این مسؤول افزود: همچنین رویداد نوگام صنایع خلاق 2 در بخش های انیمیشن و طراحی و گردشگری و صنایع دستی و موسیقی و معماری وتولید محتوا و بازی سازی است که از یکم تا سوم ابان کار خود را دنبال خواهد کرد.

وی گفت: همچنین افتتاحیه فضاهای جدید صنایع خلاق، پنلهای تخصصی صنایع خلاق و همچنین افتتاحیه مرکز فروش اروپا و فروشگاه اینترنتی سوچن در تاریخ چهارشنبه یکم ابانماه و در بخش مسابقات جشنواره نیز دو مسابقه صدا و دبله نوگام با موضوعات مختلف و مسابقه انیمیشن نوگام در بخش های متنوع برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز نواوری خلاق پارک علم و فن آوری سیستان و بلوچستان بیان کرد: مهمانان و سخنرانان ویژه این دوره از جشنواره پویا محمودیان معاون صنایع دستی و گردشگری وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری، محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فن آوری های نرم هویت ساز و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری و محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

وی گفت: افتتاحیه جشنواره ساعت 9 صبح روز چهارشنبه یکم ابانماه و اختتامیه آن ساعت 16 جمعه سوم آبانماه و شرکت های خصوصی اصلی برگزار کننده این دوره جشنواره شامل ایما، آهوگ و فرا هستند.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.