صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/01/14
 
 
کرمان قطب سوم سرب و روی کشور می شود

1398/11/15

مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی درشهرستان کوهبنان ساخته خواهد شد.
به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان استاندار کرمان با اعلام این خبر گفت: این مجتمع برای فعالیت سالانه به بیش از ۳ میلیون تن مواد خام و برای راه‌اندازی به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
آقای فدائی افزود مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی ، طی دو سال و نیم برای بیش از هزار نفر از مردم منطقه کوهبنان و راور شغل ایجاد خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات نیز گفت: این شرکت از طریق راه اندازی کنسرسیوم اکتشافات ،توسعه و تجهیز برخی بنادر برای توسعه صادرات، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد کنسرسیوم حفاری و حرکت در مسیر فراوری و جلوگیری از خام‌فروشی سرب و روی به اقتصاد کشور کمک می کند.
آقای عصاری همچنین افزود:ساخت مجتمع فرآوری و تولید شمش و روی در کوهبنان ، توسعه و آبادانی این منطقه به ویژه صنایع پایین دستی را در پی خواهد داشت.
آقای جمیلی مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین هم با بیان اینکه کرمان به قطب سوم سرب و روی کشور تبدیل می شود گفت: کارخانه کنسانتره و شمش سرب و روی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سه مرحله راه اندازی خواهد شد و در استخدام آن اشتغال نیروهای بومی منطقه مد نظر است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.