صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/09/29
 
 
اولين جشنواره بين‌المللي شعر رضوي به زبان تركي در اروميه آغاز شد

1386/09/07

اروميه، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۸/۲۷‬ »»»»»
اولين جشنواره بين‌المللي شعر رضوي به زبان تركي يكشنبه شب در مجتمع فرهنگي هنري اروميه آغاز شد.
به گزارش ايرنا، در اين جشنواره علاوه بر شاعران داخلي، شاعراني از كشورهاي تركيه، جمهوري آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان نيز حضور دارند.
در اين جشنوراه ‪ ۲۱۰ ‬اثراز شاعران داخلي و ‪ ۴۰‬ اثر از شاعران خارجي براي شركت در اين دوره به دبيرخانه ارسال شده بود كه توسط هيات داوران براي شركت در اين جشنوراه انتخاب شدند.
اولين جشنواره شعر رضوي به زبان تركي از ‪ ۲۷‬آبان ماه جاري به مدت دو روز در مجتمع فرهنگي هنري اروميه داير است.
در آغاز اين جشنوراه پيام محمد حسين صفار هرندي وزير فرهنگ وارشاد اسلامي توسط مدير كل فرهنگ وارشاد اسلامي استان قرائت شد.
در اين پيام آمده است سالها پيش كارواني كه لطف خدا بدرقه‌اش بود از مدينه تا مرو خراسان گذر كرد و با شكوه فروان در سرزمين خورشيد تابان خراسان به جلالت بنشست و گرد سفرش جاذبه‌اي روحاني و معنوي را از كانون خراسان تا اقصي نقاط جهان پراكند.
اين پيام مي‌افزايد آباداني و بركت ره آورد اين سفر آسماني گرديد و تقدير الهي چنين شد تا دلهاي مردم ولايتمدارايران منزلگاه عشق مولاي صبر و رضا حضرت علي بن موسي الرضا(ع) گردد و نسل به نسل خاطرات خوش و بركات چنين نعمت عظيم الهي به پاسباني ملائكه ا.. و حرمت داري خيل مشتاقان آن راهنماي بزرگ در ام‌القراي كنوني جهان تلالو بيابد و كانون وحدت و انسجام اسلامي گردد.
در اين ادامه اين پيام آمده است: بي‌شك در عصر حاضر كه دوران هجمه فرهنگي و رسانه‌اي نااهلان براي نفوذ و سلطه بر جهان است وهمه توان مستكبران براي هضم و استحاله فرهنگ غني اسلامي به كار گرفته شده است ، معرفت و شناخت عميق سيره اهل بيت (ع) و هشتمين خورشيد آسمان ولايت و كسب درسهاي عملي زندگي از آن انسان برگزيده خداوند، مستمسكي براي دفع اين شبيخون فرهنگي است و بدون ترديد ابزار فرهنگ و هنر مناسبترين وسيله نيل به اين هدف متعالي است.
پنجمين جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا تلاش مقدسي است كه در ايام گراميداشت ميلاد مسعود آن امام اهمام، سراسر ايران را به شور و شادماني توام با معرفت رضوي مزين مي‌سازد.
همچنين در حاشيه دومين جشنواره بين‌المللي شعر رضوي آثار هنري عكاسان براي علاقمندان به خاندان اهل البيت عليه‌السلام به نمايش گذاشته شده است.»»»» منبع خبر : ايرنا (با تغييرات اندك)

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.