صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/01/14
 
 
ایجاد قرارگاه سیدالشهدای مقاومت درمساجدکرمان

1398/12/10

قرارگاه فرهنگی سیدالشهدای مقاومت در حوزه مساجد کرمان ایجاد شد .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان، حجت الاسلام والمسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» در جمع اعضای شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به ساماندهی وتقسیم مساجد، مرکز استان به ۱۴ منطقه افزود:قرارگاه فرهنگی سیدالشهدای مقاومت در هر منطقه یک مسجد ویژه را پوشش می دهد و زمینه را برای رقابت سالم بین ۱۴ مسجد شاخص و میان مسجد شاخص هر محله با دیگر مساجد آن منطقه فراهم می کند‌.
وی افزود: قرارگاه سیدالشهدای مقاومت در گام دوم در شهرستانهای دیگر غیر از کرمان حداقل یک مسجد را پوشش و در مجموع ۳۶ مسجد شاخص را زیر پوشش خود قرار می دهد .
نماینده ولی فقیه در استان کرمان تاکید کرد: با همکاری بیشتر کانونها و قرار گاه ها و فرهنگ ارشاد اسلامی در مساجد مطمئناً تاثیرگذاری بیشتری خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» مسجد در فرهنگ اسلامی را کانون تربیت مهمترین نیاز جامعه اسلامی یعنی ''نیروی انسانی'' دانست و افزود: در نگاه تاریخی هم در صدر اسلام در زمان پیامبراکرم(ص) آنچه محور تربیت جامعه بوده مسجد است و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نهادهایی در حوزه مسجد،سعی کردند ماموریتهای خود را عرضه کنند


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.