صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/12/20
 
 
اطلس ۲ زبانه محیط زیست سیستان و بلوچستان

1398/12/20
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اطلس دو زبانه محیط زیست استان شامل مجموعه‌ای از گونه‌های جانوری در معرض خطر یا گونه‌های دارای اهمیت و همچنین معرفی مناطق، زیستگاه‌ها و طبیعت استان است.

وحید پورمردان در حاشیه مراسم رونمایی از اطلس دو زبانه محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: اطلس دو زبانه محیط زیست استان مجموعه ای از گونه های جانوری در معرض خطر یا گونه های دارای اهمیت و همچنین معرفی مناطق، زیستگاه ها و طبیعت استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: این اطلس پس از تحقیق، مطالعه و بررسی دقیق گونه‌های حیات وحش شاخص استان به صورت دو زبانه فارسی و انگلیسی تهیه و منتشر شد. این اثر ماندگار و ارزشمند می‌تواند راهنما و منبع مطالعاتی مناسبی برای علاقه‌مندان و محققان محیط زیست در حوزه محیط زیست سیستان و بلوچستان باشد.وی بیان کرد: اهمیت شناخت محیط زیست به اقشار مختلف مردم و نگاهی جامع و جهانی به این مقوله و فرهنگ‌سازی و نشان دادن جایگاه محیط زیست استان به جوامع، زبان‌ها و ... یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه مشارکت‌های عمومی و جهانی برای حفظ و حراست از محیط زیست و موهبت های خداوندی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: اطلس حیات وحش و طبیعت استان، مجموعه‌ای از ده‌ها گونه جانوری اعم از پرندگان، پستانداران، خزندگان، دوزیستان و در کنار معرفی طبیعت و مناطق تحت مدیریت این اداره‌کل است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.