صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/11
 
 
نخستین بار، ساخت دستگاه کالیبراتور در نیروگاه شهید عباسپور

1399/02/14
مدیر تعمیرات سد و نیروگاه شهید عباسپور از ساخت و راه اندازی دستگاه شبیه ساز و کالیبراتورMECHANICAL OVER SPEEDخبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، افشین قلی پور افزود: با توجه به اهمیت کالیبراسیون و اطمینان از عملکرد مکانیزم حفاظتی اضافه سرعت در واحدهای برق آبی ، ساخت دستگاه شبیه ساز و کالیبراتور PENDULUM ، برای اولین بار در کشور در دستورکار قرارگرفت.
وی با بیان اینکه دستگاه مذکور شرایط اضافه سرعت واحد را به صورت کنترل شده مهیا می سازد و تنظیم کردن مکانیزم( PENDULUM) را دراختیار کاربر قرار می دهد افزود: در این روش مکانیزم حفاظتی اضافه سرعت مطابق با شرایط واقعی، تحت سرعت زاویه ای شرایط حادثه رد بار(LOAD REJECTION ) قرارمی گیرد.
مدیر تعمیرات سد شهید عباسپور در ادامه گفت: کلیه مراحل طراحی ،تامین متریال و ساخت این دستگاه توسط شرکت تعمیرات نیروگاهها و در حضور نماینده سازمان آب و برق خوزستان و شرکت تولید و بهره برداری انجام و تست گردید . این مکانیزم در صورت افزایش سرعت واحد، جهت جلوگیری از خطرات وحوادث احتمالی ، فرمان تریپ واحد وهمچنین بسته شدن شیر ورودی و دریچه های هیدورلیکی توربین را صادر می کند.
وی تصریح کرد: در روش قبلی جهت تنظیم عملکرد PENDULUMدر اضافه دور، عملا سرعت واحد افزایش داده می شد که با توجه به عمر بالا و فرسودگی واحدهای در حال بهره برداری، انجام چنین تستی دارای ریسک بالایی بود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.