صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/11
 
 
اهدای پلاسما شکرانه ای برای رهایی از کرونا

1399/02/21
اداره کل انتقال خون استان خوزستان از بهبهود یافتگان کووید 19 خواست به شکرانه رهایی از این بیماری با اهدای پلاسما بیماران کرونایی را یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما خوزستان، مدیرکل انتقال خون خوزستان از بهبهود یافتگان کووید 19 که یک ماه از بهبهودی کامل آنها سپری شده است درخواست کرد تا به شکرانه بازیابی سلامتی شان با اهدای یک واحد پلاسما در مرکز انتقال خون به یاری دیگر بیماران درگیر با این ویروس بشتابند.
دکتر عبدالعزیز فقهی گفت: شرکت دراین طرح کاملا داوطلبانه است و داوطلبین اهدای پلاسما ابتدا معاینه و مشاوره می‌شوند و پس از انجام برخی آزمایش های اولیه در صورت دارا بودن شرایط از آنان پلاسما دریافت می‌شود.

کارشناسان می‌گویند در پلاسمای خون افراد بهبود یافته از کرونا با سن ١٨ تا ٦٠ سال که شرایط عمومی اهدای خون را دارند سپر دفاعی در برابر ویروس کرونا وجود دارد که با تزریق آن ایمنی بیماران بدحال تقویت می‌شود.
او با بیان اینکه جای نگرانی برای اهداکنندگان خون در رابطه با احتمال ابتلا به کرونا ویروس وجود ندارد، گفت: نمونه خون اهداکنندگان بعد از بررسی‌های بهداشتی دریافت و سپس استفاده می‌شود.

مدیر کل انتقال خون خوزستان باتوجه به کاهش مراجعه برای اهدای خون در ماه مبارک رمضان، از هم استانی‌ها خواست با حضور مستمر در مراکز انتقال خون سراسر خوزستان و اهدای خون خود بیماران و نیازمندان به این ماده حیاتی را حمایت کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.