صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/03/11
 
 
16 شهر استان در وضعیت قرمز مبتلا به کرونا قرار دارند.

1399/02/28
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمامرکز خوزستان ، استاندار خوزستان شامگاه جمعه در گفتگو زنده در شبکه استانی خوزستان با اعلام این خبر افزود : شهرهای دزفول ، باوی ، کارون ، اهواز، شوشتر ، شوش ،هفتکل ،حمیدیه ،مسجدسلینمان ، رامهرمز ، هندیجان ، ماهشهر خرمشهر ،گتوند ، آبادان و دشت آزادگان در وضعیت قرمز قراردارند.

غلامرضاشریعتی افزود : همچنین شهرهای امیدیه ، باغملک ، رامشیر ، اندیمشک و شادگان در وضعیت زرد و شهرهای لالی ، هویزه ، بهبهان ، ایذه ، آغاجاری و دهدز در وضعیت سفید قرار دارند .
وی با اشاره به اینکه شهرهای اندیمشک و شادگان در وضعیت زرد و سفید قرار دارند ، ادامه داد : در مناطق قرمز تا روز دوشنبه تمامی ادارات و اصناف غیر ضرور تعطیل و بانک ها با نصف پرسنل و فقط برای کارهای عمومی باز می باشنند.
استاندار خوزستان بیان کرد : توجه به معیشت و زندگی مردم مورد توجه است ولی خفظ جان و سلامت مردم در اولویت ما قرار دارد .
شریعتی اعلام تعطیلی در این 16 شهر استان را با توجه به تبعات اجتماعی و اقتصادی و گزارش مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان دانست و گفت : ازفرمانداران شهرستان های دارای وضعیت قرمز می خواهم نظارت و رصد کامل بر شرایط داشته باشند تا وضعیت آنها به حالت سفید برگردد.
وی افزود : پزشکان ،متخصصان و کادرهای درماتی شبانه روز مشغول خدمت و فعالیت هستند و دست تک تک انها را می بوسم و باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی تلاش های این عزیزان را پاس بداریم.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه حدود 6 درصد جمعیت کشور در خوزستان قراردارد ادامه داد : 112 هزار نفر در کشور و حدود 6 هزار نفر در استان و در کشور براثر ویروس کرونا 6 هزار نفر جان باخته و در استان این تعداد حدود 360 نفراست که این آمار کمتراز نستب جمعیتی خوزستان است.
وی بیان کرد : در خوزستان روزانه حدود یک هزار و 200 تست کرونا انجام می شود که پس ازفارس دومین استان کشوراست .
استاندار خوزستان تاکید کرد :ما با افزایش بیماریابی در تلاش هستیم افراد را قبل از ابتلا شدن شناسایی و درمان کنیم و به همین علت میزان افراد مبتلا بالار فته است.
وی همچنین عدم رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی را از دیگر افزایش مبتلایان در استان دانست و گفت : ازمردم عزیز می خواهیم برای کاهش میزان ابتلا نکات بهداشتی را رعایت کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.