صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/06/23
 
 
رتبه اول صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در کشور

1399/10/08

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد گفت: این صندوق بدون احتساب صندوق‌ پژوهش و فناوری استان تهران جایگاه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد سپهر در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات و رسانه یزد اظهار کرد: شرکت های فناور با ایجاد بهره وری و ارزش افزوده بالا در جهان نسبت به شرکت های صنعتی در رده مالی بالاتری قراردارند.
وی با بیان اینکه استان یزد ظرفیت بسیار خوبی در شرکت های دانش بنیان دارد، افزود: صندوق پژوهش و فناوری استان یزد به عنوان صندوق عمومی، سهامی خاص و مستقل است که اکنون ۱۷۷سهامدار از جمله پارک علم و فناوری یزد، دانشگاه یزد، دانشگاه علوم پزشکی یزد و دیگر دانشگاه‌های استان یزد دارد و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها سهام دار آن هستند.
وی در خصوص نظارت بر فعالیت‌ها و نحوه ارائه تسهیلات در صندوق پژوهش و فناوری تاکید کرد: علاوه بر نظارتی که حسابرس و بازرس انتخاب شده از سوی سهامداران بر فعالیت‌های صندوق دارد، کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور ناظر کلان صندوق و سهامداران آن است.
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با اعلام اینکه احتمالا سهام صندوق وارد فرا بورس میشود، خاطرنشان کرد: صندوق ۱۴ نوع تسهیلات را جهت ایجاد، توسعه، پیشبرد فعالیت و سرمایه در گردش در اختیار شرکت‌های دانش فناور قرار می‌دهد.
سپهر با اعلام اینکه در شرایط کرونا ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است، گفت: چنانچه صندوق‌های پژوهش و فناوری در تهران را در نظر نگیریم صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در بین صندوق‌های استانی جایگاه اول را دارد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.