صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/08/01
 
 
نشریه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایگاه استنادی MEDLINE نمایه شد

1400/06/17
نشریه علمی پژوهشی «Iranian Journal of Medical Sciences» با نام اختصاری «IJMS» دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایگاه «MEDLINE»، از بزرگترین و معتبرترین پایگاه‌های اطلاعاتی پزشکی جهان، نمایه شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک این دستاورد علمی و سپاس از مدیر مسوول، سردبیر و اعضای هیات تحریریه این نشریه گفت: دومین نشریه از مجموعه نشریات علمی پژوهشی این دانشگاه و دوازدهمین نشریه از مجموعه نشریات علوم پزشکی کشور است که در پایگاه «MEDLINE» نمایه می‌شود.

دکتر عباس رضائیان زاده افزود: این نشریه همچنین از سال ۲۰۱۱ میلادی در پایگاه اطلاعاتی «PubMed Central» نمایه شده و در حال حاضر نزدیک به ۸۶۰ مقاله این نشریه در موتور جستجوی «PubMed» قابل مشاهده است.
او ادامه داد: به استناد اطلاعات ارائه شده از سوی پایگاه «PubMed Central»، مقالات این نشریه از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی (شماره ژانویه ۲۰۲۱ میلادی) در پایگاه «MEDLINE» نیز قابل مشاهده است.
دکتر رضائیان زاده همچنین توضیح داد: این نشریه که تمامی زمینه‌های علوم بالینی و پایه پزشکی را پوشش می‌دهد، به صورت دو ماهنامه و به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و دسترسی رایگان به مقالات آن در وبگاه نشریه به نشانی https://ijms.sums.ac.ir/ فراهم است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه بهبود کیفیت و ارتقای نمایه شدن نشریات علمی پژوهشی دانشگاه را یکی از رویکرد‌های گروه نشریات و کتب مدیریت اطلاع رسانی و منابع علمی این معاونت برشمرد و یاددآور شد: این موفقیت با پیگیری‏ها، ارزیابی‏های فنی و ارسال درخواست به پایگاه «MEDLINE» از سوی دفتر گروه نشریات و کتب و با همکاری دست اندرکاران این نشریه به دست آمده است.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.