صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/09
 
 
نامناسب بودن زیر ساخت های پژوهشی استان کهگیلویه و بویر احمد

1395/03/17
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: زیرساخت های لازم برای گسترش پژوهش در این استان مطلوب نیست .

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: زیرساخت های لازم برای گسترش پژوهش در این استان مطلوب نیست . مجید محنایی افزود: در حالی که در همه استان ها پارک علم و فناوری، صندوق حمایت از پژوهشگران، شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، فعال شده است ،این اتفاق در کهگیلویه و بویراحمد رخ نداده است.
وی اظهار کرد: در حالی که اعتبارهای مناسبی برای پارک علم و فناوری استان ها پرداخت شده، کهگیلویه و بویراحمد نتوانسته است این بودجه را جذب کند.

محنایی بیان کرد: ردیف اعتباری در زمینه پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، صفر است که دلیل این امر نبود پارک علم و فناوری در این استان است.

وی عنوان کرد: این استان از نظر داشتن صندوق حمایت از پژوهشگران نیز تاکنون بی نصیب بوده است که اکنون در دولت یازدهم در حال راه اندازی این صندوق در استان هستیم.

محنایی گفت: این استان از جهت شرکت های دانش بنیان نیز در جایگاه مناسبی قرار ندارد و باعث عقب افتادگی در زمینه پژوهش شده است.

وی افزود: این استان با توجه به جمعیت، مساحت و شرکت های موجود در سطح کشور باید دست کم 20 شرکت دانش بنیان داشته باشد اما شمار این شرکت ها در استان انگشت شمار است.

محنایی بیان کرد: تنها دو شرکت دانش بنیان در این استان فعال است که نسبت به سایر استان ها عقب است.
محنایی خواستار کمک دانشگاه ها در این زمینه ها شد و گفت: دانشگاه های استان باید برای راه اندازی این مراکز، پیشتاز دیگران و هدایتگر باشند.
پژوهش مرکز کهگیلویه و بویر احمد

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.