صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/21
 
 
اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه در روستای ده زیار کرمان

1395/03/18

از هنر تعزیه می توان برای تبیین ارزش‌های اسلامی استفاده کرد.
دکتر علی‌رمضانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان درآیین اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه در روستای ده‌زیار اظهار داشت : برجسته‌ترین مصداق فرهنگ عاشورا حدیثی از امام رضا (ع) است که فرمودندخداوند رحمت کند شخصی را که امر مرا احیا کند.وی مهمترین درس عاشورا را وفاداری به امام زمان خویش عنوان کرد وافزود : درس عاشورا امام‌شناسی و شمر‌شناسی زمان است و هنر تعزیه هم باید شمر زمان و امام زمان را به مردم بشناساند..
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان تصریح کرد: خط و مسیر خودمان را در دفاع از ولایت ‌فقیه به عنوان جبهه‌ای که سردمدار آن امام حسین (ع) بوده است، قرار دهیم و با همه مصادیق ظلم و شمر مقابله کنیم.
وی یادآور شد: برگزاری مجالس تعزیه به نام امام حسین (ع) وبا یاد امام راحل(ره) نشان از بصیرت مردم ده‌زیار است.
دکترعلی‌رمضانی با اشاره به این که ظرفیت هنر تعزیه باید برای تداوم انقلاب و تبیین ارزش‌های اسلامی به کار گرفته شود گفت : روحیه انقلابی، ایثار و شهادت را با تعزیه می‌توان به خوبی در جامعه ترویج داد..
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان خواستار تداوم سوگواره تعزیه ده‌زیار در سطح ملی شد. شایان ذکر است چهارمین سوگواره تعزیه روستای ده‌زیار کرمان به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی (ره) از هفتم خرداد ماه کار خود را آغاز کرد و یکشنبه شب 16 خرداد ماه پس از 10 روز اجرا به کار خود پایان داد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.