صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
استان البرز در طول دوران دفاع مقدس 93 شهید معلم و 367 دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

1395/03/26
یادواره شهدای فرهنگی استان البرز با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ، مسئولین استان ، فرهنگیان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سالن امام علی(ع) عظیمیه کرج برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز ، خسرو ساکی در یادواره شهدای فرهنگی استان البرز اظهار داشت : میزبانی این برنامه فرهنگی را شهدای گرانقدر و خانواده معظم شهدا بر عهده دارند و همه ما در این آیین حضور یافته ایم تا باردیگر با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفت : ایران کوچک در طول دوران هشت سال دفاع مقدس 93 شهید معلم و 367 دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .
وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری در زمینه شهادت و نقش آن در جامعه اسلامی ایران خاطر نشان شد: شهدا مظهر عقلانیت دینی مدافع حقانیت و عدالت بودند که در این راه گام برداشتند و به درجه شهادت نائل شدند.
وی از شهادت بعنوان بالاترین درجه در مکتب اسلام یاد کرد و افزود: در قبل از انقلاب کشورهای دیگر با چشم حقارت به ملت ایران نگاه می کردند اما امروز به خاطر خون پاک شهیدان ابرقدرت ها مجبور می شوند در مذاکرات هسته ای گروه 1+5 مقابل فرزندان انقلاب بنشینند .
ساکی تاکید کرد: ایمان قوی شهدا و رزمندگان باعث عظمت ایران در جهان شد لذا باید در راه تداوم راه شهدا بکوشیم تا فرزندان ایران زمین با این فرهنگ غنی و افتخار آمیز انس بگیرند و با حرکت در راه این عزیزان توطئه های جنگ نرم دشمنان را اگاهانه با روحیه شهادت طلبی خنثی کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.