صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/09
 
 
ضیافت "اجتماعات نخبگانی" استان کهکیلویه و بویراحمد با سخنرانی قدیری ابیانه برگزار شد

1395/03/30
ضیافت "اجتماعات نخبگانی" استان کهکیلویه و بویراحمد به همت بنیاد نخبگان استان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج با هدف تبیین و همچنین تشریح "نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی" سه شنبه مورخ 25/03/1395 در سالن شهید چمران دانشکده علوم دانشگاه یاسوج برگزار گردید.

ضیافت "اجتماعات نخبگانی" استان کهکیلویه و بویراحمد با سخنرانی قدیری ابیانه برگزار شد
این مراسم به همت بنیاد نخبگان استان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با هدف تبیین و همچنین تشریح "نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی" سه شنبه مورخ 25/03/1395 در سالن شهید چمران دانشکده علوم دانشگاه یاسوج برگزار گردید.
در این مراسم، که دکتر نیک روز رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد،دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،بسیاری از پژوهشگران و اعضاء هیات علمی دانشگاه ها و... در آن حضور داشتند، دکتر قدیری ابیانه پس از بیان مطالبی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور، مصرف گرایی را از مهمترین موانع توسعه نیافتگی و عدم تحقق رشد اقتصادی کشور دانست.
وی با بیان اینکه برای گشایش در اقتصاد باید ذهنیت خود را از نفت دور کنیم، افزود باید برای رشد اقتصادی به فکر دیگری باشیم.
سفیر سابق ایران در مکزیک، گواتمالا و استرالیا افزود: از مشکلات اساسی کشور این است که دل به کار نمی‌ بندیم و مصلحت‌ ها را فدای محبوبیت‌ ها می‌ کنیم و علت ورشکستگی اخیر برخی از کارخانه‌ها این است که از یک طرف مردم دیگر کالای داخلی نمی‌ خرند و از طرفی کارگر و مهندس و کارفرمای ما به خوبی دل به کار نمی‌ بندند.
قدیری اظهار کرد: از نخبگان کشور و استان انتظار می رود ظرفیت‌های توسعه در تمامی ابعاد و زمینه‌ها را شناسایی و برای شکوفایی آنها ایده و راهکارهای مناسب و عملی ارائه کنند.رییس بنیاد نخبگان استان نیز اظهار داشت:
از موانع عدم توسعه متوازن کهگیلویه و بویراحمد فاصله بین نخبگان و مسئولان اجرایی این استان است.وی افزود: برگزاری نشست‌های مشترک، جلسات هم‌اندیشی و ... مسئولان اجرایی و نخبگان کهگیلویه و بویراحمد باید تداوم یابد زیرا گامی مهم برای برقراری تعامل لازم بین این دو قشر خواهد بود و خلاء موجود در این زمینه را باید پر کرد.رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تاکید بر وجود حرکت چشم گیر در زمینه های علمی و پزوهشی در کشور، افزود: دانش ما به پژوهش و پژوهش باید به فناوری تبدیل شود و این در دست نخبگان و زبدگان علمی ماست تا ما بتوانیم مسئولان اجرایی را با ایده های خود به حرکت و تکاپو وادار کنیم و با وجود همه مشکلات امیدوارم دست به دست هم داده و با ارائه فعالیت‌ها و تلاش بسیار، قدم مثبتی برداریم.
نیک روز، گفت: مسئولان اجرایی می بایست نقش نخبگان و زبدگان علمی را بپذیرند؛ به لحاظ اینکه زبدگان و سرآمدان علمی جامعه سیاست گذاری های خرد و کلان در زمینه های مختلف را بر عهده دارند .

پژوهش مرکز کهگیلویه و بویر احمد

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.