صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/31
 
 
برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در دانشگاه بیرجند

1395/08/02
نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور با همکاری دانشگاه بیرجند از یکم تا پنجم آبان ماه در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و طی یک دهه اخیر، صنعت هسته‌ای کشور راه پرفراز و نشیبی را به منظور دستیابی به آنچه حق ملت اسلامی ایران، در بهره‌مندی از کاربردهای این صنعت در بخش‌های انرژی، صنعت، درمان، تکنولوژی و رفاهی است پشت سر گذاشته است.
رییس دانشگاه بیرجند اظهار کرد: بدیهی است که حمایت‌های گسترده و همه جانبه مردمی از دستیابی به این دانش ارزشمند، از مهمترین عوامل ایستادگی و موفقیت در برابر فشارهای سیاسی خارجی بوده است. از طرفی تنها با سخنرانی و تبلیغات رسانه‌ای نمی‌توان آنچه را در صنعت هسته‌ای کشور اتفاق افتاده‌، بازگو کرد.
وی تصریح کرد: در این راستا سازمان انرژی اتمی ایران بر آن شد تا نتایج حاصل از حدود یک دهه تلاش و تحقیق جدی و مستمر فرزندان ایران زمین را گام نخست و قالب نمایشگاه تخصصی، برای آشنایی و علاقمند بیشتر قشر دانشجو و محقق به نمایش بگذارد.
وی با اشاره به ضرورت‌های برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت کشور، اظهار کرد: نو بودن این صنعت در داخل کشور و عدم آگاهی مناسب نسبت به آن، حتی در سطح متخصصین و دانشگاهیان، محدود بودن فضای اطلاع‌رسانی در رابطه با جزییات این صنعت در سطح دنیا و ارائه دستاوردها به صورت عینی، برای رفع ابهام افکار عمومی داخلی، به جای سخنرانی‌ها و تبلیغات رسانه‌ای است.
دکتر خلیلی با اشاره به اهداف و فواید برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای، گفت: آگاه‌سازی افکار عمومی نسبت به دانش بومی صنعت هسته‌ای و معرفی آن به عنوان یک تکنولوژی مفید در زندگی مردم و دسترسی سریع و راحت و جامع دانشگاهیان به چکیده آخرین دستاوردهای کشور در این صنعت و رفع ابهام در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای چه به لحاظ ایمنی و زیست- محیطی و چه به لحاظ سیاسی برای خنثی‌سازی تبلیغات منفی دشمنان است.
وی یادآور شد: ایجاد علاقمندی و جذب کارشناسان، محققاق و متخصصان دانشگاهی، جذب نخبه‌ها، تقویت خودباروری و غرور ملی از طریق مشاهده عینی و معرفی کاربردهای جنبی این صنعت به ویژه کشاورزی و پزشکی از دیگر اهداف است.
رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به بخش‌ها و اقلام نمایشگاه خاطرنشان کرد: چرخه سوخت، نیروگاه تولید انرژی و کاربردهای جانبی صنعت هسته‌ای و اقلام نمایشگاهی همچنین حدود۵۰۰ عدد اقلام نمایشگاه، ۶ ماکت بزرگ و نمایش ماشین سانتریفیوژ در این نمایشگاه در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
در ادامه این نشست خبری دکتر احمد بخشی مسئول برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت هسته ای در دانشگاه بیرجند گفت: ۲۵ کارشناس سازمان انرژی اتمی در نمایشگاه تخصصی صنعت هسته ای حضور دارند .
مسئول برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت هسته ای با بیان اینکه این نمایشگاه از یکم تا پنجم آبان ماه در محل پردیس شوکت آباد بیرجند برگزار می شود،افزود:ساعت بازدید نمایشگاه صبح ها ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و عصرها ۱۴ تا ۱۵خواهد بود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.