صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/15
 
   
شهر :  اهواز
نام مکان :   آرامگاه سید عباس موسوی
نوع مکان : زیارتگاه
تاريخچه : آرامگاه حضرت سیدعباس موسوی در روستای سیدعباس دهستان سیدعباس بخض شاوور شهرستان شوش کنار جاده اهواز-شوش قرار دارد .آرامگاه دارای دوگلدسته و گنبد بسیار زیباست که با کاشی های آبی آسمانی به روش بسیار زیبایی کاشی کاری شده اند . آرامگاه دارای دو گلدسته و گنبد بسیار زیباست که با کاشی های آبی آسمانی به روش بسیار زیبایی کاشی کاری شده اند . آرامگاه در زمینی حدود یک هکتار بنا شده است . ساختمان آن از زمان درگذشت جناب سیدعباس(1345 ه ش)آغاز گردیده و در سال 1372 ه ش به پایان رسیده است . سپس بناهای جنبی و محوطه سازی پیرامون آن آماده شده و سالن های بزرگی برای استراحت زوار نیز ساخته شده است .
سیدعباس موسوی فرزند سیدفرج درحدود سال 1275 ه ش متولد شده است . وی از عارفان و بزرگان و مردی باایمان بوده و در تمامی عمر پربرکت خویش خدمتگزار مردم بوده است و در حل و فصل سختی های هم نوعان خود مشارکت فعالی داشته است .
حضرت سید عباس موسوی در میان مردم خوزستان بویژه عرب زبانان از احترام ویژه ای برخوردار بوده است . همه مردم در نظر وی یکسان بودند و بویژه برای تنگدستان اهمیت زیادی قایل بود و به آنان کمک می فرمود. وی عارفی سرشناس و صاحب کرامات بود در سال 1345 درگذشت .
آدرس :  
     
     
     
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.