صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/09/05
 
تاريخچه واحد تحقيقات مركز:

در سال 1371 واحد تحقيقات، مطالعات و سنجش برنامه‌اي با يك نفر كارمند رسمي به عنوان مدير واحد و 10 نيروي حق‌الزحمه‌اي به عنوان پرسشگر كار خود را آغاز كرد. در ابتدا مسئوليت كاركنان اين واحد سنجش برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني بود و در سال 1379 كار تحقيقات راهبردي و كاربردي در آن آغاز شد. در سال 1380 تعداد كاركنان اين واحد به 3 نفر رسيد.(البته هم اكنون به دلیل انتقال یكی از نیروها به واحد كتابخانه و آرشیو كاركنان رسمی فقط دو نفر هستند.)
واحد آموزش و پژوهش مركز ایلام در جشنواره‌هاي مختلف معاونت مجلس و امور استان‌ها شركت داشته است كه برخي از نتايج آن به اين شرح است؛ در جشنواره‌ دوم در زيباكنار، تحقيق «اقتصاد محلي ايلام»(پژوهشگر: كرم‌اله حكمتی‌پور)به عنوان تحقيق برتر شناخته شد و لوح تقدير و جوايزي به پژوهشگر آن اهدا گرديد. در جشنواره نهم تحقيق «مشاهير گمنام ادبي ايلام»(اثر: عباداله رستمی) به عنوان تحقيق دوم شناخته شد و لوح تقدير دريافت كرد. در جشنواره يازدهم در اردبيل، مركز ايلام در بخش تحقيقات به مقام دوم دست يافت و از اين مركز تقدير شد. در جشنواره دوازدهم در شهر يزد، تحقيق «تحليل محتواي سريال تلويزيوني اجاق خاموش»(از پژوهش‌های انجام شده توسط كرم‌اله حكمتی‌پور) به عنوان بهترين تحقيق در بخش تحليل محتوا شناخته شد.
در جشنواره معاونت تحقيقات سازمان در سال 1382 در تهران، تحقيق «بررسي رابطه بين ويژگي‌هاي شخصيتي، استرس و شيوه‌هاي مقابله با خودكشي در افراد اقدام كننده به خود كشي در شهر ايلام»(اثر: فتح‌اله محمدیان) در بخش اجتماعي به عنوان تحقيق دوم شناخته شد و علاوه بر لوح تقدير، جوايزي نيز به پژوهشگر تحقيق اهدا شد.
در جشنواره‌ی سیزدهم تولیدات مراكز «تبریز»تحقیق برنامه‌ای «جاجگ مروارید مژگان ون» [سرشك ون] (از پژوهش‌های انجام شده توسط: كرم‌اله حكمتی‌پور) برنده‌ی لوح تقدیر و دیپلم افتخار شد.
اهداء دیپلم افتخار و جایزه به پژوهش‌ كاربردی «آبزی پروری و استعدادهای استان ایلام»(اثر: كرم‌اله حكمتی‌پور) و تحقیق«تبیین جامعه شناختی عوامل مؤثر بر میزان گرایش به نزاع در استان ایلام» (پژوهشگر: جواد نظری) رهاورد واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای مركز ایلام در جشنواره‌ی پانزدهم «محمودآباد-مازندران» در سال 1386بود. در جشنواره‌ی سال 1387 نیز واحد آموزش و پژوهش مرکز ایلام در همه‌ی بخش‌های اعلام شده‌‌ی تحقیقات شرکت نمود و در این جشنواره‌ نیز مدیر واحد(کرم‌اله حکمتی پور) توانست با ارائه‌ی بهترین پیشنهاد در زمینه‌ی برطرف نمودن موانع بین تحقیق و تولید جایزه‌ی اول را از آن خود نماید.
با اذعان مطلعین و مرتبطین ستادی، واحد مذكور هم اكنون با انجام مطلوب و منظم وظایف ذاتی خود (سنجش، پژوهش و آموزش) یكی از واحدهای فعال و پركار آموزش و پژوهش مراكز به شمار می‌آید.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.