تاکید معاون امور استانها بر آینده پژوهی در بازدید از مرکز خراسان جنوبی

1395/08/23

معاون امور استانها ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز خراسان جنوبی در نشست شورای مدیران مرکز مطالب و نکاتی را مطرح کردند.
دکتر دارابی، آینده پژوهی و توجه به برنامه ریزی و نظارت بر ساخت برنامه ها را مهم دانستند؛ امروز در جنگ فرهنگی ، کارکنان صدا و سیما در خط مقدم جبهه و فرماندهان این جنگ هستند و باید با درایت ، تعهد و برنامه ریزی به وظیفه خود عمل کنند.
ایشان ظرفیت ها و جاذبه های هر استان را ثروتی عظیم دانست و گفتند: بخش های مختلف رسانه باید در کنار مطالبه گری، با معرفی این توانمندی ها و ظرفیت ها، زمینه رونق هر منطقه را فراهم کند .
معاون امور استانها با بیان اینکه امسال انقلاب اسلامی ۴۰ ساله می شود گفت : باید برای ساخت برنامه های فاخربه منظور معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه برنامه ریزی شود .
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما افزود: ساخت اولین مستند اربعین با مشارکت تمام استان ها و قرار گرفتن بخش مجریان برتر در جشنواره سال آینده مراکز صدا و سیما از دیگر خبرهای معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در این دیدار بود.
رئیس مرکز سیمای استان های هم بر تعاملی بودن شبکه های صدا و سیما تاکید کرد و گفتند : باید در برنامه های صدا و سیما ارتباط با مردم و بهره گیری از شبکه های مجازی پررنگ تر شود.
دکتر فاطمی افزود: توجه به ترویج فضایل اخلاقی و دینی ، تشکیل اتاق های فکر ، توجه بیشتر به ساخت برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و ایجاد بانک اطلاعاتی استان ها از دیگر مواردی است که باید در رسانه مورد توجه قرار گیرد.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی نیز وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت را دو مشکل برای خدمت رسانی در خراسان جنوبی دانست و گفتند : خشکسالی ، مهاجر از روستاها ، حاشیه نشینی وقاچاق مواد مخدر و کالا از دیگر مشکلات فراور در این استان است.
آقای ثقفی افزودند: مرکز خراسان جنوبی با تمام این مشکلات، با داشتن نیروی انسانی با انگیزه و همراه و برنامه ریزی براساس سند چشم انداز توانسته موفقیت های بسیاری کسب کند.
ایشان کسب رتبه سوم صدای خراسان جنوبی و مرکز ساعی در حوزه خبر را از جمله این موفقیت های این مرکز برشمرد و گفت: در نظرسنجی های بهار و تابستان میزان رضایتمندی مردم از برنامه های سیمای مرکز خراسان جنوبی از 62.2درصد به 65.7 درصد و میزان رضایتمندی مردم ازبرنامه های صدا مرکز خراسان جنوبی از ۸۱ درصد به 83.2 درصد رسیده است.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی گفت : تلاش می کنیم با بالابردن کیفیت برنامه ها، رضایت و پس از آن اعتماد مخاطب را ارتقاء دهیم.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.