نخستین طرح بازدید پژوهشی ویژه دانش آموزان ومعلمان در البرز کلید خورد

1395/09/17
کرج - ایرنا - معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت : نخستین طرح بازدید پژوهشی ویژه دانش آموزان و معلمان پژوهنده از مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهی ،پژوهشی ، فناوری و نمایشگاهی این استان با هدف ترویج فرهنگ پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت کلید خورد.

حسین رحمانیان روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح به مناسبت هفته پژوهش این طرح در مدارس استان با توجه به اینکه که البرز یکی از قطب های پژوهشی و فناوری کشور محسوب می شود آغاز و تا پایان سال تحصیلی 96-95 ادامه دارد.
وی با اشاره به نقش مهم پژوهش در رشد و توسعه پایدار جامعه اظهار کرد: در اجرای این طرح به دنبال آشنایی تخصصی و تسلط دانش آموزان و معلمان به مهارت اقدام پژوهی در راستای رشد کمی و کیفی فرآیند آموزشی و تربیتی ، حل مشکلات و پاسخگویی به نیازهای جامعه هستیم.
وی از مهارت اقدام پژوهی بعنوان یک نیاز در مدارس کشور به ویژه در استان البرز یاد کرد و خاطر نشان شد: آشنایی و تسلط به مهارت اقدام پژوهی موجب تقویت روحیه خود باوری ملی ، استفاده بهینه از زیر ساخت های پژوهشی موجود ، حل مشکلات و مسائل در حوزه های مختلف از جمله در عرصه تعلیم و تربیت می شود.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش البرز بیان کرد: در قالب این طرح یک پل ارتباطی بین دانش آموزان و معلمان اهل پژوهش با مدیران مراکز صنعتی ، پژوهشی ، فناوری بوجود می آید زیرا بر اصل تعامل و همفکری برای رشد و تعالی ایران اسلامی باور داریم.
رحمانیان گفت: اجرای این طرح به دانش آموزان و معلمان پژوهشگر کمک می کند تا با چرخه و مراحل تخصصی پژوهش در انجام اقدام پژوهی انگیزه بیشتری پیدا کنند و هدفدار حرکت کنند.
وی با اشاره به نشست های هم اندیشی که ظرف 2 ماه گذشته با مدیران مراکز پژوهشی ، دانشگاهی ، صنعتی و فناوری البرز و تهران انجام شده است اظهار کرد: در قالب توافقات انجام شده امکان بازدید گروهی دانش آموزان علاقمند و فعال در حوزه پژوهش و تیم های تخصصی اقدام پژوهی معلمان پژوهنده از این مراکز مهم فراهم شده است.
به گفته این مسئول: نخستین مرحله این طرح را بازدید دانش آموزان و معلمان از نمایشگاه پژوهش استان واقع در باغ گل های بوستان چمران تشکیل می دهد.
وی یادآور شد: در دو نوبت صبح و عصر دانش آموزان و معلمان از نمایشگاه پژوهش البرز که نشان از توانمندی منحصر به فرد فعالان پژوهشی در این استان از جمله آموزش و پرورش دارد بازدید می کنند.
رحمانیان تاکید کرد: اجرای موفقیت آمیز این طرح زمینه ساز تحولات گسترده ای در حوزه پژوهش آموزش و پرورش البرز را در پی دارد.
http://www.irna.irکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.