پنج کارگاه آموزشی در هفته پژوهش برای معلمان همدان برگزار شد

1395/09/18
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان همدان گفت: پنج کارگاه آموزشی در هفته پژوهش برای معلمان استان برگزار شد و در هر کارگاه بیش از 40 معلم حضور یافت.

بهروز مهری روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این کارگاه های آموزشی در زمینه درس پژوهی، فضای مجازی و پتانسیل های این فضا، تعالی سازمانی و کیفیت تدریس اثربخش برگزار شد.
وی با بیان اینکه در هفته پژوهش امسال، نمایشگاه کتاب در راستای معرفی کتب منتشر شده در زمینه توصیه های حرفه ای به معلمان برپا شد اظهار کرد: کمیته های پژوهشی و نشست های علمی در راستای ارائه آخرین یافته های علمی معلمان در تمام مناطق آموزشی استان همدان برگزار شد.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان همدان برگزاری همایش تکریم معلمان با نگاه توسعه حرفه ای و و همچنین برگزاری کارگاه عملیاتی تکریم معلمان را 2 برنامه دیگر هفته پژوهش امسال عنوان کرد و گفت: در روند برگزاری این 2 برنامه، پیشنهادات و نظرات بسیار مفید و کارشناسی برای تدوین شیوه نامه ها و دستورالعمل های جدید در راستای تکریم معلمان ارائه شد.
مهری همچنین برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان استان همدان را از دیگر اقدامات انجام شده در هفته پژوهش عنوان کرد و گفت: همه مناطق آموزشی استان در این نمایشگاه به معرفی دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان خود پرداختند و برپایی این نمایشگاه در ترغیب دانش آموزان به حوزه های کارآفرینی و کاردانش بسیار موثر است.
وی با اشاره به تحصیل بیش از 150 دانش آموز پژوهنده برتر و برگزیده جشنواره های مختلف علمی در مدارس استان همدان گفت: 25 آذرماه جاری همایش دانش آموزان پژوهنده استان همدان برگزار و از دانش آموزان پژوهنده برتر و برگزیدگان جشنواره های مختلف از جمله جشنواره خوارزمی و جابربن حیان با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی استان تقدیر می شود.
وی با اشاره به برگزاری همایش معلمان پژوهنده در اواخر آذرماه جاری در استان همدان نیز گفت: حدود 30 معلم پژوهنده برتر در این همایش ، یافته های پژوهشی خود را در قالب مقاله و بولتن های پژوهشی ارائه می دهند .
استان همدان حدود دو هزار و 600 مدرسه با بیش از 12 هزار کلاس درس و 261 هزار دانش آموز دارد و حدود 24 هزار فرهنگی در مراکز آموزشی استان همدان فعال هستند.
برنامه های هفته پژوهش و فناوری در استان همدان از 14 تا 20 آذرماه جاری برگزار می شود.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.