صدا و سیما نقش موثری در معرفی میراث فرهنگی دارد

1395/10/04

به گزارش روابط ‌عمومي صدا و سیمای مرکز، مدیرکل صدا و سیمای استان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به حاضران، در خصوص ضرورت حفظ میراث فرهنگی و گردشگری در کشور و استان گفت: در عصر کنونی وظیفه سازمان میراث فرهنگی بسیار سنگین تر از گذشته است زیرا از یک سو سیاست های نظام و دولت تعامل با جهان و جهانیان است و از سوی دیگر با توجه به رکود، تورم و مسائل اقتصادی پیش رو یکی از راه های برون رفت از تورم و مسائل اقتصادی دنیای کنونی جذب توریسم و گردشگر است که سبب رونق اقتصادی می شود.

عبدالحسینی اظهار داشت: استان گلستان دارای ظرفیت گردشگری منحصربفرد و همچنین بناهایی تاریخی است که معرفی نشده اند.

وی عنوان کرد: این اداره کل آمادگی تولید برنامه هایی با محتوا و کیفیت بالا جهت پخش در شبکه های سراسری دارد و از هیچ گونه همکاری در راستای اهداف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فروگذار نخواهد کرد.

مدیر کل صدا و سیما افزود: با توجه به ضریب نفوذ بالای شبکه استانی در داخل و خارج استان می‌تواند فرهنگ آداب و رسوم استان گلستان را به خوبی معرفی کند.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به نقش مثبت و تاثیر گذار رسانه ملی و استانی در توسعه فرهنگی کشور و استان گفت: تعامل میراث فرهنگی و گردشگری و رسانه می تواند در تحقق ماموریت مشترک هر دو سازمان که توسعه فرهنگی کشور است، کمک کند.

کریمی با اشاره به اینکه تعامل با صدا و سیما می‌تواند برای معرفی آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بسیار مفید باشد، تاکید کرد: استان گلستان زیرساخت‌های زیادی برای جذب گردشگر دارد و به این دلیل می‌کوشیم تا گامی در راستای معرفی آثار برداریم و گردشگران خارج از استان را به سفر به گلستان ترغیب کنیم
مدیریت پژوهشکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.