برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار ایران به میزبانی مازندران

1395/11/13


یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار ایران به همت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان استان مازندران و با همکاری پارک علم و فناوری مازندران در سال جاری، در محل پردیس دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، سیفی، معاون فناوری پارک علم و فناوری مازندران، با اعلام این خبر گفت: کمیکار، یک مسابقه دانشجویی و دانش‌آموزی است که هرساله در ایران و جهان برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی برگزار می‌شود. این مسابقه برای درک بیشتر دانشجویان مهندسی شیمی از دروس تئوری خود و عملیاتی‌کردن آن‌هاست که می‌تواند نقش به‌سزایی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه داشته باشد. در این مسابقات دانشجویان مهندسی شیمی ماشین‌های شیمیایی می‌سازند که سوخت آن‌ها توسط فعل‌ و انفعالات شیمیایی فراهم می‌شود و در عین‌حال آثار مخرب بر روی محیط‌زیست و آلودگی آن ندارد و ارزان است.
گفتنی است مسابقات کمیکار کشوری در ایران در چهار بخش طراحی پوستر، ایده برتر، لیگ اصلی و لیگ آزاد برگزار می‌شود که در بخش طراحی پوستر هر یک از تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقه ابتکارات، ابداعات، محاسبات، نوع واکنش‌ها و نحوه کنترل آن، موارد زیست‌محیطی و عواملی که در آن برتری این واکنش را نسبت به سوخت‌های فسیلی نشان می‌دهد، بررسی می‌کنند. جوایز تیم‌های برگزیده شامل دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی است و تیم‌های منتخب لیگ اصلی به مسابقات جهانی سال 2017 اعزام خواهند شد.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.