«موسيقي دان كرمانشاهي، برنده ي مهمترين جايزه ي موسيقي جهان»

1395/11/26

«کیهان کلهر» با گروه «جاده ابریشم» معتبرترین جایزه موسیقی دنیا را گرفت.
گروه «جاده ابریشم» به رهبری یویوما نوازنده ویلنسل و نوازندگی کمانچه کیهان کلهر برنده بهترین جایزه بخش «موسیقی جهانی» «گِرَمی» شد. این گروه موسیقی را یویوما در سال 2000 میلادی خلق کرد؛ گروهی که نوازندگان آن از تبارهای مختلف‌اند و تنوع سازهای به کار گرفته در آن هم هویتی بین‌المللی به آن بخشیده است. یویوما سرپرست این گروه آمریکایی چینی تباری است که به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین نوازنده ویلنسل حال حاضر جهان است. سال گذشته نیز مورگان نویل فیلم‌ساز مشهور، مستندی درباره این گروه موسیقی تحت عنوان «موسیقی غریبه‌ها» ساخت.
مراسم اهدای جوایز گرمی که مهمترین جایزه موسیقی جهان محسوب می‌شود یکشنبه شب 24 بهمن در سالن استیپلز لس‌آنجلس برگزار شد و طی آن آثار برجسته موسیقی در یک‌سال گذشته مورد تقدیر قرار گرفت
کلهر با هنرمندان ایرانی از جمله محمدرضا شجریان، علی‌اکبر مرادی، شهرام ناظری، حسین علیزاده و گروه دستان هم به اجرای موسیقی پرداخته است. کیهان کلهر پیش از این نیز با آلبوم‌های بی تو بسر نمی‌شود، فریاد، باران و فراتر از نقشه جغرافیا که در آن‌ها به‌عنوان آهنگ‌ساز و نوازنده نقش داشته نامزد جایزه گرمی شده بود.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.