دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ایده‌های خلاقانه و نو حمایت می‌کند

1396/01/30

دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان از توانمندی هیئت علمی و افرادی که در جامعه ایده‌های خلاقانه و نو دارند اما فرصت ابراز نیافته‌اند حمایت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، شاهرخ یوسف‌زاده چابک صبح امروز در همایش "پلی به سوی آینده، نوآوری و کارآفرینی" اظهار داشت: نقشه دانشگاه علوم پزشکی گیلان مسیری بر پایه دانش محوری، پرهیز از آزمون و خطا و استفاده از یافته‌های علمی و با تکیه بر تجربیات موفق در داخل و خارج از کشور است.

یوسف‌زاده چابک طرح‌های اجرا شده در این برنامه را مهم خواند و افزود: افتتاح سومین مرکز رشد با ظرفیت سه آزمایشگاه و برگزاری جشن درختکاری در سایت سراوان که مرکز دپوی زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها در سال‌های اخیر بوده است نگاهی جدید و دانش بنیان در جهت توسعه استان است.

وی یکی از راه‌های توسعه کشور را بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و شایستگی‌ها بیان کرد و افزود: عدالت محوری از جمله ارزش‌هایی است که بر اساس آن تمام فرصت‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی کسب می‌کند می‌بایست به‌صورت یکسان در اختیار همه افراد جامعه قرار گیرد.

رئیس همایش "پلی به سوی آینده، نوآوری و کارآفرینی"، عدالت محوری را موجب ارزش آفرینی ذینفعان خواند و گفت: بر اساس این برنامه علاوه بر کارکنان علوم پزشکی، از توانمندی هیئت علمی و افرادی که در جامعه ایده‌های خلاقانه و نو دارند اما فرصت ابراز نیافته‌اند حمایت می‌شود.

یوسف‌زاده چابک درباره چشم انداز طرح نقشه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌عنوان پیشرو در دانشگاه‌های نسل سوم، کارآمد در ارائه خدمات و پیشگام در شاخص‌های سلامت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره تفکر عموم مردم نسبت به مشاغل دولتی اظهار داشت: در کشور 5 میلیون دانشجوی در حال تحصیل دادیم و سالانه یک میلیون نفر به جمع فارغ التحصیلان سال‌های قبل اضافه می‌شوند و هنوز مردم شغل دولتی را ضمانتی برای آسایش زندگی خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه وجود فارغ التحصیلان یک فرصت محسوب می‌شود نه یک تهدید، اذعان داشت: با وجود کوچک شدن بدنه دولت و ظرفیت‌های محدود در بخش خصوصی، برای رد شدن از این چالش نیاز به تولید و ایده‌های جدید داریم که تنها با خلاقیت نو حاصل می‌شود.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.