مجوز مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی به دانشگاه اراک داده شد

1396/02/19

عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک گفت: این دانشگاه مجوز راه اندازی مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی را از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی دریافت کرد.

دکترقاسم عیسی آبادی عنوان کرد: این مجوز در حوزه متالورژی و مهندسی مواد در قالب شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی کسب شده است.
وی گفت: مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی برای استان مرکزی که از قطب های مهم صنعت و معدن کشور است به عنوان یکی از نیازهای زیرساختی است و بستری ویژه ارائه و انجام طرح های پژوهشی و فناور را در این حوزه مهیا می کند.
عیسی آبادی یادآور شد: راه اندازی این مراکز علاوه بر ساماندهی تحقیقات و پژوهشگران روند ارتباط صنعت و دانشگاه را تسهیل و تسریع کرده و با شناخت و انجام پژوهش های کاربردی در حلقه تولید نقش آفرینی می کند.
عضو هیأت علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک افزود: در حال حاضر تنها دانشگاه های اراک و تفرش موفق به دریافت مجوز برای تاسیس مرکز پژوهش صنعتی و معدنی شده اند اما، با توجه به نیاز پژوهشی بخش صنعت و معدن لزوم افزایش تعداد مجوز در این راستا محسوس است. دانشگاه اراک با 115 رشته تحصیلی دارای 225 عضو هیات علمی است.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.