ا موافقت سازمان حفاظت محیط زیست کشور دانشگاه ایلام بعنوان میزبان دومین کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار تعیین گردید

1396/05/11

دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام تأکید کرد که دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در اردیبهشت سال 1397 با حضور دانشمندان بزرگ صاحب نظر جهان و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در دانشگاه ایلام برگزار می گردد.

▪️ به گزارش هزارپیشه و به نقل از روابط عمومی دانشگاه ایلام، اولین جلسه شورای سیاست گذاری دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام با حضور مروارید استاندار ایلام برگزار گردید.

▪️در این جلسه ابتدا علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام ضمن قدردانی از حمایت های مروارید استاندار محترم ایلام، به چگونگی روند کسب میزبانی دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام اشاره کرد و اظهار داشت: در جریان سفر خانم دکتر ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست کشور به ایلام در سال 1395، موضوع برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام با هماهنگی استاندار ایلام به ایشان ارائه گردید، که در همان وقت دانشگاه های کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان و شهید چمران اهواز همزمان خواستار میزبانی این کنفرانس شدند، اما در نهایت با میزبانی دانشگاه ایلام موافقت بعمل آمد و از دانشگاه های رامین و شهید چمران خواسته شد که با دانشگاه ایلام در این زمینه همکاری نمایند.

▪️علی اکبری به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس این است که با همفکری صاحب نظران ملی و بین المللی به یک راهکار واحد برای مقابله با پدیده گرد و غبار دست یابیم.

▪️رئیس دانشگاه ایلام افزود: برای برگزاری این کنفرانس دو دبیر اجرایی و علمی تعیین خواهد شد و فراخوان مقالات در شهریور ماه انجام خواهد گرفت، که آخرین فرصت ارسال مقالات به این کنفرانس 30 دی ماه خواهد بود و در بهمن و اسفند داوری انجام خواهد شد و 11 فروردین آخرین روز ثبت نام در این کنفرانس است.

▪️دکتر علی اکبری در ادامه با اشاره به بین المللی بودن این همایش گفت: برای برگزاری مطلوب این کنفرانس 10 تن از بهترین اساتید صاحب نظر پدیده گرد و غبار در جهان شناسایی شده اند و مکاتباتی با آنها صورت گرفته است تا زمینه حضور آنها در این کنفرانس فراهم گردد. همچنین در تلاش هستیم تا اساتید صاحب نظر در این زمنیه را از افریقا، چین، کشورهای خاورمیانه، آمریکا و استرالیا به این همایش دعوت شوند.

▪️رئیس دانشگاه ایلام افزود: در جریان دو سفری که هیأت دانشگاه ایلام در سال جاری به کشور عراق داشت، با مذاکرات و رایزنی هایی که انجام شد؛ دانشگاه های الواسط، التقنیه، سلیمانیه، حلبچه، پلی تکنیک سلیمانیه و گرمیان حمایت جدی و ویژه خود را از برگزاری این کنفرانس اعلام کرده اند.

▪️در پایان این جلسه مروارید استاندار ایلام با تشکر از زحمات علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام و دیگر همکاران ایشان برای پی گیری مقدمات برگزاری این کنفرانس، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کنفرانس برای استان مایه خیر و برکت شود و خواستار همکاری و کمک گسترده سازمانها و ادارات استان به دانشگاه ایلام در این زمینه شد و بر حمایت کامل استانداری برای ارائه کمکهای لازم تأکید کرد.
واحد پژوهش وسنجش افکارکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.