۷۰‬درصد مدارس غیرانتفاعی استان قزوین استیجاری هستند

1386/08/17

مدیرواحدمشاركت‌های مردمی ومسوول مدارس غیرانتفاعی سازمان‌آموزش و پرورش استان قزوین گفت: حدود ‪ ۷۰‬درصد مدارس غیرانتقاعی این استان استیجاری هستند.
"قاسم ابراهیم‌زاده" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: بهترین راه برای جایگزینی مدارس استیجاری استفاده از تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی زودبازده است.
وی، تخصیص بناهای آموزشی، واگذاری مدارس بصورت استیجاری و تسهیلات خرید برای احداث بنا به موسسان را از دیگر راه‌های حمایت و افزایش مدارس غیر- انتفاعی برشمرد.
این مسوول با بیان این مطلب كه "‪ ۷۰‬درصد مدارس غیر انتفاعی استان قزوین به‌استثنای فنی وحرفه‌ای درجه‌بندی شده و بسیاری ازاین مدارس درجه یك هستند" افزود: این درجه‌بندی براساس امتیازی است كه دربخش‌های پرورشی، اداری، مالی و آموزشی ازسوی كمیسیون انجام می‌شود.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینكه هفت درصد دانش‌آموزان این استان در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌كنند، گفت: ‪ ۱۶‬هزار دانش‌آموز در ‪ ۱۷۰‬واحد آموزشی غیرانتفاعی در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تحصیل می‌كنند.

وی یادآورشد: دراجرای تبصره دو ماده هفت قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی، شهریه امسال مقطع ابتدایی بین یك میلیون و ‪ ۹۰۰‬هزار ریال تا سه میلیون و ‪ ۵۰‬هزار ریال، در مقطع راهنمایی از سه میلیون تا چهار میلیون و ‪ ۲۰۰‬هزار ریال و در مقطع متوسطه پنج میلیون تا شش میلیون و ‪ ۶۰۰‬هزار ریال تعیین شده است
ایرناکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.