کسب رتبه برتر سریال بومی مرکز قزوین در ارزیابی های ستادی مراکز استان ها

1397/05/02

سریال بومی «خان بابا و ارثیه ی فامیلی» یکی از سریال های فاخر تولید شده در سیمای مرکز قزوین است که در ارزیابی های ستادی رسانه ی ملی موفق شد بعنوان یکی از برترین آثار «نو آورانه» انتخاب و شایسته ی تقدیر شناخته شود.
سریال «خان بابا و ارثیه ی فامیلی» ظرفیت وسیعی در حوزه ی رسانه فراهم کرد تا برنامه سازان صداوسیمای مرکز قزوین بتوانند در بستری خلاقانه و نوآورانه دستمایه های بومی طنز قزوین را در قالب یک اثر فرهنگی ـ هنری و در راستای تیپ سازی شخصیت عروسکی شبکه قزوین به گونه ای به خدمت بگیرند که نظر هیئت داوران و ارزیابان حوزه ی ستادی رسانه ملی را هم به خود جلب نمایند.
سریال بومی «خان بابا و ارثیه ی فامیلی» همچنین در بخش محتوایی خود به گونه ی ممتازی از ادبیات عامیانه و فولکلور قزوین و ظرفیت های غنی طنز بومی قزوین در ژانر اجتماعی بهره گرفته است که به بهترین نحو ممکن مخاطبان را با خود همراه می کند.
گفتنی است که موضوع سریال «خان بابا و ارثیه ی فامیلی» داستان زندگی آقای ایرج باغبان زاده ی قزوینی معروف به «خان بابا» ی قصه های برنامه کودک است که شخصیتی جذاب و شناخته شده برای مخاطبان شبکه قزوین بویژه کودکان و نوجوانان می باشد. سریال فاخر «خان بابا و ارثیه ی فامیلی» به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن آقالر در ۱۳ قسمت ۴۰ دقیقه ای در سیمای مرکز قزوین تولید و نوروز امسال از شبکه قزوین پخش شد.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.