برگزاری اتاق فکر با موضوع « باید ها و نبایدهای محتوایی ویژه برنامه های محرم » در مرکز

1391/08/22
جلسه اتاق فکر محرم با محوریت آسیب شناسی نحوه برگزاری مراسم عاشورایی و گسترش فرهنگ عاشورایی با حضور اساتید و کارشناسان حوزه و دانشگاه پنجشنبه 18/8/91 در سالن جلسات صدا و سیمای استان برگزار شد.

مدیر کل مرکز با اشاره به ویژه برنامه های محرم در سال گذشته در شبکه استانی با رویکرد پوشش مراسم عزاداری های محرم در سطح استان و بازخورد خوب کارشناسان و مردم در مورد این نوع برنامه سازی به دلیل حضور بیشتر مردم در سیمای استانی ،به ملزومات پوشش این مراسم هم اشاره کردند( از جمله نوع مداحی ها ، متون استفاده شده،نحوه اجرای مراسم...) که این برنامه ریزی و استفاده از نظرات و پیشنهادهای کارشناسان و صاحبنظران را می طلبد.
در این جلسه کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه نظرات و پیشنهادهای در راستای برنامه سازی ایام محرم ارائه کردند؛از جمله فرهنگ سازی در خصوص پرهیز از اسراف،تشریفات و رقابت در برگزاری عزاداری ها،تاکید بر استفاده از منابع معتبر و مستند برای بیان واقعه کربلا،روز شمار عاشورا،معرفی شخصیت اصحاب سیدالشهدا،پوشش نماز ظهر عاشورا که خود از مصادیق فرهنگ عاشورا می باشد و هماهنگ کردن هیئت ها برای حضور در نماز و ... مطرح شد.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.