امضای تفاهم نامه سه جانبه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و بخش خصوصی با هدف رشد و ارتقاء صنایع دستی سیستان و بلوچستان

1397/08/20
روز شنبه ۱۹ آبان ماه سال جاری، تفاهم نامه 3 جانبه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، پارک علم و فناوری استان و بخش خصوصی با هدف رشد و ارتقاء صنایع دستی سیستان و بلوچستان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، براساس این تفاهم نامه طرفین در جهت تحقیق، توسعه، نوآوری، تجاری سازی، برندسازی و بازاریابی صنایع دستی استان از طریق راه اندازی دپارتمان های تخصصی همکاری خواهند کرد. طبق این تفاهم نامه شرکت توسعه هنر و فناوری مکران اکسون با حمایت و همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سه دپارتمان تخصصی در سه بخش سفال کلپورگان، حصیر و سوزن دوزی راه اندازی خواهد کرد. در این دپارتمان ها بر روی برندسازی، تجاری سازی، بسته بندی، تحقیق و نوآوری، تولید محتوا، معرفی، تبلیغ، طراحی و افزایش کیفیت محصولات سوزن دوزی، حصیر و سفال کلپورگان فعالیت های علمی صورت خواهد گرفت‌.

براساس این تفاهم نامه نیز یک وب سایت چند زبانه برای ارائه و فروش محصولات صنایع دستی استان راه اندازی خواهد شد و همچنین زمینه فروش محصولات بر روی وب سایت دیجی کالا فراهم می شود. برنامه ریزی برای حضور و ارائه محصولات صنایع دستی استان در نمایشگاه های بین المللی از دیگر مفاد و موضوعات این تفاهم نامه است.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.