برگزاری دومین دور سلسله کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و کارآفرینی روستایی در سیستان و بلوچستان

1397/09/11
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و توانمندسازی جامعه محلی در برگزاری دومین دور سلسله کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و توسعه کارآفرینی روستایی در شهرهای زابل و زهک مشارکت و همراهی نمود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، هفتم و هشتم آذرماه سال جاری، پارک علم و فناوری استان همگام با دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، دانشگاه زابل، بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان، صندوق کارآفرینی امید، جهاد دانشگاهی دانشگاه زابل، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، دفتر امور روستایی استانداری و فرمانداری های شهرهای زابل و زهک، اقدام به برگزاری کارگاه های عملی توانمندسازی محلی و توسعه کارآفرینی روستایی نمود. در این کارگاه ها دهیاران و کارآفرینان از حوزه های زابل و زهک حضور داشتند.

کارگاه های این دوره با حضور دکتر حسن طائی، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی و از خیرین مدرسه ساز استان و فرید شاهمرادی مدرس دوره های کارآفرینی در دو بخش برگزار شد. کارگاه صبح با هدف توسعه روستایی و فرهنگ کار به بررسی سرمایه اجتماعی، سرمایه انسانی و سرمایه مالی و فیزیکی روستاها می پرداخت و ابعاد توانمندسازی محلی و دانش زندگی را مورد بحث و بررسی قرار می داد. پس از آن دهیارن با کمک مربیان با تشکیل تیم هایی به شناسایی و اولویت بندی مسائل و فرصت های موجود در حوزه های خود می پرداختند و راه حل های عملی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های دهیاری های خود ارائه می دادند. در بخش دوم که در عصر همان روز برگزار می شد، مباحث مربوط به ایده پردازی، کسب و کار و کارآفرینی مورد بحث و بررسی قرار می گرفت، سپس تیم ها به ارائه ایده براساس الگوی کسب و کار روستایی و بوم کسب و کار می پرداختند و ایده خود را با راهبری مربیان، پرورش و ارائه می دادند.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.