افق آینده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توسعه پژوهش محور و مبتنی بر ارتقاء کیفیت است

1397/11/04

راه اندازی و توسعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مرحله ای رسیده ایم که افق آینده ما توسعه پژوهش محور و مبتنی بر ارتقاء کیفیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: شناسائی نیازهای واقعی مردم، آموزش هدفمند دانشجویان و سوق دادن مسیر پژوهش ها به سمت کاربردی شدن و رفع این مشکلات مهمترین رویکرد دانشگاه در سال های آینده است.

دکتر سید محمد هاشمی شهری که در جلسه مشترک با رئیس و تعدادی از معاونین دانشکده علوم پزشکی لارستان سخن می گفت برقراری ارتباطات علمی با سایر موسسات دانشگاهی را یکی از رویکردهای اساسی برای ارتقاء کیفی دانشگاه برشمرد.

وی با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت در توسعه همکاری های میان دانشگاهی گفت: شناسائی کامل ظرفیت ها ، بررسی چالش ها و معرفی مزیت های نسبی مشارکت از ضروریات انعقاد تفاهم نامه های همکاری است.

وی با تاکید بر ظرفیت های استان فارس و دانشگاه های مستقر در این استان گفت: همکاری علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دانشکده علوم پزشکی لارستانکه متضمن به اشتراک گذاری تجارب و هم افزائی های علمی، آموزشی و مدیریتی است برای هر دو موسسه مفید فایده خواهد بود.

دکتر سید محمد هاشمی شهری راه اندازی رشته های تحصیل، جدید، کاربردی و کوتاه مدت، استفاده از فن آوری های نوین ارتباطی، توسعه آموزش های مجازی و استقرار برنامه "پزشکی از راه دور" (Telemedicine) را از محورهای پیشنهادی همکاری میان دو دانشگاه برشمرد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری حضور بیش از 360 نفر عضو هیئت علمی را یکی ازمهمترین ظرفیت های توسعه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد وافزود : حضور نیروی انسانی متخصص در کنار تامین تجهیزات و توسعه منابع فیزیکی شاخص های سلامت را در این استان متحول کرده است.

وی استقرار قطب چشم پزشکی الزهرا (س) را یکی از نمونه های موفق کشوری در زمینه توسعه مبتنی بر ظرفیت های بومی و استانی عنوان کرد.

در ادامه این جلسه رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز به بیان برخی از قابلیت های این دانشکده پرداخت.

به گفته دکتر محمد حسین کریمی، دانشکده علوم پزشکی لارستان یکی از جوانترین دانشکده های علوم پزشکی کشور است.

وی افزود: توجه به کیفیت از بدو تاسیس این دانشکده مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم تا با همکاری و هم افزائی با دانشگاه های بزرگتر به این مهم است پیدا کنیم.

به گفته دکتر کریمی در حال حاضر این دانشکده در 9 رشته محل به پذیرش دانشجو می پردازند و 4 بیمارستان در شهرهای لار، خنج و اوز در محدوده تحت پوشش این دانشکده فعال هستند.

وی حضور خیرین سلامت را از مهمترین مزیت های نسبی این دانشکده برشمرد و گفت: در سال اخیر یکی از بنیادهای خیریه در جنوب استان بالغ بر 150 میلیارد ريال به حوزه سلامت لارستان کمک کرده است.

در ادامه این جلسه هریک از حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات تخصصی خود در زمینه ظرفیت ها و فرصت های همکاری مشترک میان دو دانشگاه پرداختند.

شایان ذکر است تفاهم نامه های همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دانشگاه ها علوم پزشکی ایران ، زنجان، دانشگاه های سیستان و بلوچستان، زابل و تربیت مدرس منعقد شده است و درصورت فراهم شدن فرصت های همکاری، تفاهم ناهه ای نیز با دانشکده علوم پزشکی لارستان با محوریت آموزش دانشجویان در مقاطع بین الملل منعقد خواهد شد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.