همایش علمی ـ تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان

1397/11/30
سی امین همایش علمی - تحقیقی مذاهب اسلامی 30 بهمن ماه در زاهدان برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اعلام این خبر در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: ۱۷۵ مقاله از 13 استان به دبیر خانه این همایش ارسال شده که پس از داوری ۷۰ مقاله پذیرفته شده است.
آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه این همایش در سه کمیسیون کلامی فقهی، اجتماعی و بانوان برگزار می شود، افزود: 28 مقاله در بخش کمیسیون کلامی فقهی، 25 مقاله در بخش کمیسیون بانوان و 17 مقاله در بخش کمیسیون اجتماعی در این همایش ارزیابی می شود.
13 استانِ کرمان، یزد، قم، اصفهان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، کردستان، لرستان، اردبیل، مرکزی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به این همایش مقاله فرستاده اند.وی افزود: این همایش در سه موضوع کمیسیون کلامی فقهی، اجتماعی و بانوان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:در مجموع ۲۸مقاله در بخش کلامی فقهی دریافت شده که ۲۶مقاله مربوط به آقایان می‌شود .

وی اظهار کرد:در بخش کمیسیون بانوان ۲۵مقاله دریافت شده که ۲۰مقاله توسط مردان ارایه دشده است همچنین کمیسیون اجتماعی ۱۷ مقاله ارایه شده و هفت مقاله را بانوان نگارش کرده اند.

نماینده، ولی فقیه در امور اهل سنت استان گفت: نویسندگان این مقالات ۱۰۲نفر هستند از این تعداد ۲۴نفر اهل سنت هستند.

آیت الله سلیمانی افزود: آثار ارسالی از ۱۳ استان شامل اصفهان، خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، سیستان و بلوچستان، قم، کردستان، کرمان مرکزی، هرمزگان، یزد، لرستان، اردبیل است.

وی افزود: شناسایی منابعی که تکفیری‌ها با تکیه بر آن‌ها دست به جنایت می‌زنند، بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های فضای مجازی و جایگاه بانوان در آیات و روایات از جمله اهداف این همایش است.
خبرگزاری صداوسیمای سیستان و بلوچستانکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.