روند نزولی ابتلا به ویروس کرونا در استان خوزستان

1399/04/30
فرهاد ابول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از روند نزولی ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان خبر داد.

فرهاد ابول نژادیان گفت وگوی ویژه خبری صدا وسیما مرکز خوزستان با بیان اینکه شیب ابتلا به کرونا در خوزستان کاهش یافته است افزود: کاهش آمار ابتلا به کرونا در استان با کمک مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفته و بر اساس ارزیابی انجام شده ۶۲ درصد مردم خوزستان از ماسک استفاده می‌کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: پلاسما درمانی به عنوان یک طرح تحقیقاتی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در حال بررسی است و نتایج خوبی به دست آمده است و در این راستا روز شنبه نشستی با رییس سازمان انتقال خون خوزستان در این خصوص برگزار شد، استفاده از پلاسمای بیماران کرونایی در اهواز و آبادان شروع شده و در دزفول نیز بزودی آغاز می‌شود.
وی با اشاره به خسته شدن کادر درمان در این شرایط افزود: مهم‌ترین مشوق برای کادر درمان بیمارستان‌هایی که از ارائه خدمات کرونا خارج شدند دادن مرخصی و استراحت به کادر درمانی آن‌ها است که دستور مرخصی به کادر درمان این بیمارستان‌ها صادر شده است.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونای خوزستان نیز گفت: شرایط انتشار و ابتلا به کرونا در خوزستان کاهش یافته است هر چند همچنان وضعیت برخی از شهر‌های استان قرمز و شکننده است.

رضا نجاتی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز دارویی برای این بیماری کشف نشده رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در کنترل این بیماری بسیار موثر است.

وی گفت: در تلاش هستیم تا ظرفیت توزیع ماسک در استان را بالا ببریم و وزارت صمت هم مکلف شده تامین ماسک را در استان‌ها دنبال کند. نجاتی با اشاره به تعطیلی سه روزه ادارات و بانک‌های استان به دلیل گرمای هوا ادامه داد: در این چند روز اخیر به دلیل گرما و مدیریت مصرف برق در استان ادارات و بانک‌ها تعطیل شدند که این تعطیلی به کنترل بیماری کرونا در استان کمک می‌کند.
وی گفت: در ایام تعطیل اگر اداره‌ای تعطیل نکند شرکت برق آن دستگاه را شناسایی کرده و با آن اداره برخورد خواهد شد.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.