همایش مردم ، امنیت پایدار و پیشرفت برگزار شد

1400/03/04
همایش تخصصی «مردم، امنیت پایدار و پیشرفت» صبح امروز با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روسای دانشگاه های استان سوم خرداد ماه، مصادف با آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

همایش تخصصی «مردم، امنیت پایدار و پیشرفت» سوم خرداد ماه با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روسای دانشگاه های استان، اساتید و دانشجویان، علما، ریش‌سفیدان، معتمدان و سران طوایف استان سیستان و بلوچستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تالار همایش های دانشگاه زابل برگزار شد.

محورهای این همایش شامل "خدمات اجتماعی و نقش آن در امنیت و پیشرفت، آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی و نقش آن در امنیت و پیشرفت و ارائه راهکارها، ورود غیرمجاز اتباع بیگانه چالش‌ها و راهکارها، تجربه‌نگاری پیرامون موفقیت در ایجاد امنیت پایدار در شمال استان و ارائه الگو، نتایج حاصل از اجرای طرح رزاق جهت کنترل قاچاق و کمک به معیشت مرزنشینان، نقش مرز به عنوان محل صادرات و واردات و نقش آن در ایجاد امنیت و پیشرفت، بسترها و زمینه‌های اقتصادی دریا و نقش آن در امنیت، ظرفیت‌های کشاورزی منطقه و چالش‌ها و راهکارهای آن، چگونگی ترغیب سرمایه‌گذاری مردمی و بومی، بررسی چالش‌ها و راهکارها در حوزه مواد مخدر و تسهیل ظرفیت‌های معدنی و ایجاد صنایع تبدیلی" بوده‌ است.

همچنین قالب‌های ارائه آثار در این همایش در بخش علمی شامل "مقاله، پایان‌نامه، کتاب و خلاصه طرح‌های ملی و منطقه‌ای"، بخش اثر شامل قالب‌های "داستان، شعر، موشن گرافیک و کلیپ و صفحات اجتماعی و بخش ایده متناسب با رویکرد حل علمی مسائل استان بوده است.

گفتنی است دبیرخانه دایمی این همایش در دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده و برگزاری آن بصورت دوره ای در دانشگاه های استان خواهد بود
روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستانکليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.