صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
 
نام و شهرت : منوچهر نوذری
تحصيلات :  
کتب : فیلم‌های سینمایی و سریال وی فعالیت خود را در عرصهٔ سینما در سال ۱۳۳۸ با فیلم‌هایی مانند امیر ارسلان نامدار و خیالاتی آغاز كرد و آثار زیر را در كارنامهٔ خود دارد : • امیر ارسلان نامدار (فیلم) • خیالاتی • كوچه‌ اقاقیا • عصای پیر • باجناق‌ها • چند مي‌گیری گريه كنی
تحقيقات :
زمينه فعاليت : بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون ایران
سوابق کاري : منوچهر نوذَری (زادهٔ ۱۳۱۵خ - درگذشتهٔ ۱۶ آذرماه ۱۳۸۴). بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون ایران. وی بیش از نیم‌قرن در این حیطه‌ها به فعالیت پرداخت.
او فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۳۲ آغاز كرد و از اولین بنیانگذاران دوبله در ایران بود.
این هنرمند محبوب ایرانیان، در روز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۸۴ به علت بیماری ریوی و عفونت كلیوی در بیمارستان مدرس تهران چشم از جهان فروبست.
در روزهای پایانی زندگی این هنرمند در بیمارستان از او نقل شده:
«من اولين كسی بودم كه در تلويزيون ايران مقابل دوربين رفتم و گفتم نام جعبه‌ای كه تصوير من را در آن می‌بينيد تلويزيون است‌.»
او پسری با نام ایرج نوذری دارد كه او هم در رادیو و تلوزیون ایران فعالیت می‌كند.
برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی
دو برنامهٔ رادیویی و تلوزیونی این هنرمند به نام‌های صبح جمعه با شما و مسابقه‌ هفته سال‌ها از پرشنونده و پر بیننده‌ترین برنامه‌های صدا و سیمای ایران بودند.
وی در برنامهٔ صبح جمعه با شما به عنوان نویسندهٔ طنز رادیویی و صداپیشهٔ نمایشنامه‌ها با نام آقای دست و دلبازوهمچنین "آقای ملون" حضور داشت. مسابقه‌ هفته برنامه‌ٔ تلویزیونی‌ای بود هر هفته پنجشنبه شب‌ها برای مدتی طولانی از تلویزیون ایران بخش‌ می‌شد. این برنامه مسابقه‌ای چند مرحله‌ای بود كه نوذری مجری‌گری آن را بعهده داشت. سئوالات این مسابقه از معلومات عمومی در حیطه‌های متفاوت طراحی می‌شد و پس از هر مرحله، تعدادی از شركت‌كنندگان برای رفتن به مرحلهٔ دیگر انتخاب می‌شدند.
وی مدتی هم اجرای برنامه‌ صندلی داغ را بر عهده گرفت. از آخرین كارهای او، برنامه‌ای رادیویی با عنوان پنج‌شنبه شنیدنی بود.
    
   
       
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.