صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/30
 
   
نام و شهرت : ، آیت الله شیخ محمدرضا طبسی
تحصيلات :  
کتب :
تحقيقات :
زمينه فعاليت :
سوابق کاري : القاب: معروف به مروج محل تولد: مشهد - طبس شاخص: عالمان دینی و فقیهان برجسته یزد در اواخر سده سیزده و سده چهارده دوره حیات: معاصر- متوفی سال ولادت : 18 شعبان 1324 در مشهد مقدس سال وفات : 25 ربیع الثانی 1425 برابر با 28 دیماه 1363 شمسی محل دفن: در صحن حرم مطهر معصومه سلام الله علیها
آیت الله شیخ محمدرضا طبسی معروف به مروج فرزند عباس از عالمان دینی و فقیهان برجسته یزد در اواخر سده سیزده و سده چهارده در 18 شعبان 1324 در مشهد مقدس به دنیا آمد. در طبس تربیت یافت و تحصیلات مقدماتی را گذراند. سپس در پانزده سالگی به مشهد رفت و ادبیات، منطق و سطح را در آنجا گذراند. و آنگاه راهی قم شد تا درس خارج را در قم زیر نظر اساتید بزرگی همچون میرزا جواد آقا ملکی تبریزی و آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حایری یزدی آموخت. بعد راهی نجف اشرف شد و سطوح عالی حوزه را تا مدارج عالی اجتهاد نزد آیات عظام میرزا محمدحسین نایینی، ضیاءالدین عراقی و سید ابوالحسن اصفهانی پیمود. وی از عده بسیاری از آیات عظام اجازه اجتهاد داشت. ایشان از تعدادی از راویان همچون شیخ عباس قمی و علامه سید محسن امین اجازه روایت داشت.
با اینکه امام جماعت حرم حضرت علی علیه الصلوة والسلام بود به احترام حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه نماز خود را تعطیل و در نماز امام شرکت نمود. وی فرزند خود محمد صادق را نیز تقدیم انقلاب اسلامی نموده است. آیت الله طبسی در 25 ربیع الثانی 1425 برابر با 28 دیماه 1363 شمسی وفات یافت و در صحن حرم مطهر معصومه سلام الله علیها به خاک سپرده شد.
    
   
       
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.