صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/10
 
   
نام و شهرت : آیت الله اسماعیل فردوسی پور
تحصيلات :  
کتب :
تحقيقات :
زمينه فعاليت :
سوابق کاري : پس از تبعید حضرت امام خمینی (ره) به نجف، فردوسی پور نیز در سال ۱۳۴۶ به طور مخفیانه به همراه خانواده ‌اش از ایران خارج شده و به عراق رفت. او یازده سال در عراق در خدمت حضرت امام و عضو دفتر ایشان بود و در طی این مدت او در درس خارج مکاسب امام خمینی (ره) و در درس خارج اصول آیت‌الله العظمی خویی (ره) به مدت سه سال و در درس اصول آیت‌ الله وحید خراسانی به مدت چهار سال بهره برد.
پس از پیروزی انقلاب آیت الله فردوسی پور مدتی مسئولیت دفتر حضرت امام را در تهران عهده‌دار بود و مدتی هم عضو دفتر ایشان در قم و تهران بود. پس از مدتی در ۸ مهر ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام به سمت قاضی شرع در دادگاه های انقلاب مشهد منصوب شد
فردوسی پور هم چنین مسؤلیت حساب صد(۱۰۰) امام در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم و نمایندگی حضرت آیات امام خمینی، آیت الله اراکی، آیت الله گلپایگانی و آیت الله خامنه ای در امور حسبیه را بر عهده داشت. او در مرداد 1358 ریاست دادگاه های انقلاب اسلامی شهرستان های طبس و فردوس در استان خراسان را عهده دار شد و پس از آن که مدتی به فرمان امام ریاست دادگاه های انقلاب خراسان را بر عهده داشت در خرداد 1363 به عنوان نماینده مردم فردوس و طبس به مجلس شورای اسلامی راه یافت و طی سال های ۶۳ تا ۷۱ نماینده دوره دوم و سوم مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بود. در طی این مدت او نمایندگی مجلس شورای اسلامی در شورای سرپرستی صدا و سیما را در سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۶ بر عهده داشت. همچنین او عضو کمیسیون تحقیق، اصل نود و کمیسیون امور حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی بود.
    
   
       
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.