اهداف و محورها   

رسانه ملی با درک موقعیت مخاطبان خود در داخل و خارج کشور، بیش از گذشته، نیاز به آگاهی از رفتار و دیدگاه‌های آنان نسبت به برنامه‌های شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دارد و شرایط جدید، موجب شده تا درخصوص شناخت مخاطبان منطقه‌ای و فرامرزی خود قدم‌های جدی بردارد.
 مرکز تحقیقات با اجرای نظرسنجی‌های مختلف خصوصاً در زمینه انتخابات ضمن پاسخگویی دقیق و علمی به رسانه ملی توانسته به جایگاه ممتازی در کشور و منطقه دست پیدا کند. همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور ارائه آموزش‌های مورد نیاز برای انجام هر چه بهتر وظایف، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل نظرات، تجربیات و بیان مشکلات و نیازهای پرسشگران را از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی برشمرد.
 
 1. ایجاد هماهنگی برای اجرای نظرسنجی‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال 1398
 مرکز تحقیقات سازمان با ماموریت سنجش مداوم افکار، اندیشه‌ها، نیازها و میزان مخاطب، رضایت مخاطبان، اعتماد آنان و بررسی میزان و چگونگی تاثیر برنامه‌ها، انجام این مهم را بیش از هر چیز وام‌دار پرسشگرانی است که مسئولانه در امر دریافت نظرات و اطلاعات از مردم، حضور موثر دارند و اجرای پیمایش‌های ملی و منطقه‌ای بدون کمک آنان ناممکن است.
 ضرورت هماهنگی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود لذا برنامه‌ریزی مناسب و آموزش‌های لازم در این دوره پیش‌بینی خواهد شد.
 
 2. شناسایی و بررسی آسیب‌ها و مشکلات پرسشگران و حرفه پرسشگری و فراهم شدن فضای مناسب برای تبادل نظر و آشنایی با تجربیات یکدیگر
 جمع‌شدن حدود 1000 نفر پرسشگر در یک محیط صمیمی که به‌همراه خود تلاقی فرهنگ‌های گوناگون را به دنبال دارد باعث خواهد شد هرکدام از پرسشگران به صورت رودرو و ملاقات با مسئولان سازمان آسیب‌ها و مشکلات خود را مطرح و یا تجربه خود را در اختیار دیگران قرار دهند و به دنبال آن شاهد ارتقای کیفیت و کارایی آن‌ها خواهیم بود.
 
 3. جنبه‌های آموزشی
 در برگزاری این همایش، تشکیل دوره های آموزشی ویژه پرسشگران ، مجریان طرح‌های نظرسنجی و مدیران پژوهش با توجه به انجام نظرسنجی های الکترونیکی(تبلتی، تلفنی)، روش نمونه گیری جدید و انجام
 فهرست برداری در مراکز ضروری است و شایان ذکر است تهیه کتب یا جزوه‌های آموزشی در اینگونه موارد،
 به تنهایی پاسخگوی ابهامات آنها در اجرای طرح‌ها نمی باشد.
 
 4. ایجاد انگیزه و اشتیاق در بین پرسشگران
 پراکندگی جغرافیایی و دور بودن پرسشگران از یکدیگر و واحدهای ستادی و عدم‌حضور مستمر مسئولان در بین پرسشگران در مراکز فرصت مغتنمی را برای افزایش انگیزه و اشتیاق آنها فراهم می‌کند و هویت ارزشی آنها ارتقا می‌یابد.

 5. هویت‌بخشی به پرسشگران به عنوان همکاران گمنام
 برگزاری اردو و حضور مسئولان رده‌بالای سازمان و انعکاس برگزاری آن باعث خواهد شد عملکرد و فعالیت آنان کانون توجه قرار گیرد و افزایش اعتبار و ارزش کار آنها را در پی داشته باشد.
 
 6. ارتباط مستقیم با پرسشگران مراکز
 با توجه به مشکلات پرسشگران و نیاز به ارتباط مستقیم با این افراد و برنامه آموزشی و حل مسائل آنی ضروری است این گردهمایی در بازه زمانی سالیانه برپا شود.
    

      

  گردهمایی پرسشگران و
فرهنگیاران
   
   صفحه اصلی      
   اخبار      
    عکس های ارسالی       
     گردهمایی پرسشگران    
معرفی      
  اهداف و محورها      
شرکت‌کنندگان در اردو       
  زمان و مدت برگزاری       
  مکان برگزاری       
  کلاس‌های آموزشی        
  امکانات و تجهیزات       
  کمیته‌های برگزاری       
  گالری عکس       
  کلیپ       
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.