جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند
 

قابليت هاي مستندسازي دست آفريده هاي هنر بومي بانوان ايران
 شناسنامه
عنوان : قابليت هاي مستندسازي دست آفريده هاي هنر بومي بانوان ايران
محل انتشار : تهران ، مرکز تحقیقات صدا و سیما،مرکز پژوهش و سنجش افکار
تعداد صفحات : 454
سال انتشار : 1394
زبان اصلي : فارسي
پژوهشگران : دوستی
کليد واژه : هنر/بومي/مستندسازي/بانوان
                           
چکیده
متن چکیده :
هنر و صنعت رابطه عمیقی با فرهنگ و سنت های منطقه ای دارند و منعکس کننده نوع زندگی هر یک از مناطق مختلف کشورمان هستند. زنان، که نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند،از گذشته تا به امروز، حلقه اتصال فرهنگ ،هنر و هویت بوده اند. از این رو ؛ تولید صنایع هنری در خوداشتغالی زنان، رونق صنایع دستی بومی، توسعه اقتصاد خانواده و جامعه و حفظ سبک زندگی بومی بسیار حائز اهمیت است. این پژوهش با رویکرد شناسایی جلوه های بومی اقتصاد جهادی و مقاومتی و با هدف بازشناخت گونه های مختلف صنایع هنری بومی بانوان ایران ، حفظ و اشاعه مواریث فرهنگ بومی و ملی و انتقال آن به نسل آینده و ارائه راهکارهای مختلف به منظور ترویج و توسعه هنر و صنعت بومی بانوان ارائه شده است .

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
امام صادق علیه السلام:
• اخلاق اقتصادی (سخاوت) • اَلسَّخاءُ مِن أخلاقِ الأنبیاءِ ، وهُوَ عِمادُ الإیمانِ ، ولا یَكونُ مُؤمِنٌ إلاّ سَخیّا ، ولا یَكونُ سَخیّا إلاّ ذو یَقینٍ وهِمَّةٍ عالیَةٍ ؛ لأِنَّ السَّخاءَ شُعاعُ نورِ الیَقینِ ، ومَن عَرَفَ ما قَصَدَ هانَ عَلَیهِ ما بَذَلَ؛ سخاوت از اخلاق پیامبران و ستون ایمان است . هیچ مؤمنى نیست مگر آن كه بخشنده است و تنها آن كس بخشنده است كه از یقین و همّت والا برخوردار باشد ؛ زیرا كه بخشندگى پرتو نور یقین است . هر كس هدف را بشناسد بخشش بر او آسان شود . بحارالأنوار، ج71، ص355، ح و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.