حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
مردم به طور مستقيم در هيئت هاي اجرايي و نظارت عهده دار در انتخابات ايفاي نقش مي‌كنند

عباسعلي كدخدايي در بازديد از مراحل چاپ تعرفه هاي انتخاباتي در شركت چاپ و نشر بانك ملي گفت: اولين و بالاترين ضريب امنيتي و اطميناني كه به مردم مي توانيم بدهيم اين است كه مردم مستقيما در هيئت هاي اجرايي و نظارت حضور دارند اما با توجه به اين كه انتخابات روند طولاني اجرايي دارد اين مانع از اين نمي شود كه علاوه بر مردم؛ تدابير امنيتي، حفاظتي و ايمني نداشته باشيم.
سخنگوي شوراي نگهبان با تاكيد بر اين كه براي مردم بايد اطمينان به وجود آيد كه در همه مراحل انتخابات نكات ايمني، امنيتي و مراقبت هاي لازم مدنظر است، گفت: اين منجر مي شود آنچه كه مردم اراده كرده اند و در صندوق هاي راي ريخته اند همان منعكس شود و زمام امور برعهده كساني قرار گيرد كه مردم انتخاب كرده اند.
وي افزود: آنچه كه برعهده ماست انجام دادن وظايف قانوني است كه اين وظايف همان وظايف شرعي نيز محسوب مي شود و بايد اين وظايف را به نحوي انجام دهيم كه سلب اعتماد از مردم نشود و اين مهم در صورتي محقق مي شود كه در هر مقام و موقعيتي كه هستيم بتوانيم با رفتار و وظايف قانوني اطمينان ايجاد كنيم.
سخنگوي شوراي نگهبان با اشاره به اصل99 قانون اساسي و وظايف نظارتي اين شورا بر روند انتخابات اضافه كرد: اقدامات متعددي تاكنون شده است و از اين پس نيز خواهد شد و گزارش آن هم هنگام انتخابات براي مردم ارائه مي شود.
عضو هيئت مركزي نظارت بر انتخابات با بيان اين كه انتخابات به خاطر حساسيت هاي سياسي و اجتماعي كه دارد هميشه در منظر مردم و دوستان انقلاب و هم دشمنان نظام بوده است؛ خاطر نشان كرد: جمهوري اسلامي ايران از همان آغاز با اين اطمينان كه مردم پشتيبان خوب و هميشگي نظام هستند، اداره امور را برعهده مردم سپرده است.

http://www.shora-gc.ir/Portal/Home/ShowPage

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.