حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
ساز و كار انتخابات در كشور ما، سازوكار مستحكمى است

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند : ساز و كار انتخابات در كشور ما، سازوكار مستحكمى است و اينكه در گوشه و كنار بعضى‌ها اعتراض هائى ميكنند ، واقعاً غير منطقي است ، واقعاً بيجا است .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري ؛ حضرت آيت الله خامنه اي روز شنبه هفتم ارديبهشت ماه فرمودند : ساز و كار انتخابات در كشور ما، سازوكار مستحكمى است و اينكه در گوشه و كنار بعضى‌ها اعتراض هائى ميكنند، واقعاً غير منطقي است ، واقعاً بيجا است .
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به نياز كشور براي خلق حماسه و حركت جهشي بزرگ در عرصه هاي اقتصادي و سياسي ، موضوع انتخابات را مهم و عرصه ظهور قدرت ملي دانستند و با توصيه مؤكد به كانديداهاي احتمالي براي ارزيابي صحيح از توانايي هاي خود و همچنين جايگاه اجرايي كشور تأكيد كردند: كشور و ملت بزرگ و مقاوم ايران به رئيس جمهوري نياز دارد كه در عرصه بين المللي و در مقابل استكبار، نترس و شجاع، و در عرصه داخلي نيز صاحب برنامه، حكمت، تدبير، معتقد به اقتصاد مقاومتي، داراي تهذيب اخلاقي، به دور از حاشيه سازي وتشويش آفريني و داراي شعارهاي منطقي و منطبق با واقعيت باشد.
رهبر انقلاب اسلامي حماسه سياسي را نيز حضور آگاهانه مردم در صحنه سياست و مديريت كشور خواندند و افزودند: نمونه بارز حماسه سياسي، انتخابات پيش رو است كه به توفيق الهي در وقت مقرر و با حضور شوق آفرين مردم برگزار خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، كاهش انگيزه مردم براي حضور در صحنه انتخابات را طراحي بدخواهان ملت بمنظور مقابله با حماسه سياسي دانستند و خاطرنشان كردند: طراحان پشت پرده استكبار بعد از گذشت ساليان متمادي از معارضه و دشمني، همچنان ملت ايران و روحيه ايمان و ايستادگي اين ملت را نمي شناسند.
ايشان افزودند: در طول اين 34 سال همواره تحسين بزرگ براي ملت ايران بوده است زيرا اگر مسئولان از خود ايستادگي نشان دادند، به پشتوانه ايستادگي مردم بوده است و از اين پس نيز اينگونه خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي، انتخابات را مهم و عرصه ظهور قدرت ملي دانستند و خاطرنشان كردند: ملتي كه زنده و با نشاط و متكي به اراده الهي و مطمئن به پشتيباني خداوند است، در همه عرصه ها از جمله عرصه انتخابات، پيروز ميدان خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به سخنان چندي قبل خود مبني بر امكان حضور همه سلائق معتقد به انقلاب اسلامي، در ميدان انتخابات، افزودند: كساني كه وارد اين ميدان مي شوند، بايد در ارزيابي توانايي خود و همچنين ارزيابي جايگاه مديريت اجرايي كشور دچار اشتباه محاسبه نشوند.
ايشان تأكيد كردند: افرادي كه قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند، بعد از ارزيابي صحيح وارد ميدان شوند، و در نهايت، اين ،ملت است كه تصميم گيري خواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي ساز و كار انتخابات در كشور را مستحكم خواندند و افزودند: همانگونه كه امام (ره) بارها تأكيد مي كردند حضور شوراي نگهبان در انتخابات و بررسي صلاحيت ها بوسيله انسانهايي عادل، بي طرف و بصير، حضور مباركي است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: بعد از بررسي صلاحيت ها بوسيله شوراي نگهبان، مردم با تحقيق در سوابق، شعارها و سخنان افراد صالح معرفي شده، شخصي را بعنوان رئيس جمهور انتخاب خواهند كرد و اين موضوع، ساز و كار قانوني بسيار مناسب و مباركي است.
ايشان در ادامه به بيان برخي ويژگيهاي مورد نياز براي رئيس جمهور منتخب پرداختند و گفتند: رئيس جمهور بايد فردي باشد كه در درجه اول، ايمان و اعتقاد به خدا، مردم و قانون اساسي داشته باشد و در درجه دوم داراي روحيه مقاوم باشد.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: ملت ايران، به دنبال تحقق اهداف و كارهاي بزرگي است و اهل تسليم شدن نيز نيست و كسي نمي تواند با او با زبان زور حرف بزند بنابراين، فردي هم كه در رأس قوه مجريه قرار مي گيرد بايد در مقابل فشار دشمنان ،نترس و شجاع و مقاوم باشد و اهل از ميدان خارج شدن نباشد.
حضرت آيت الله خامنه اي، حكمت، تدبير و داشتن برنامه را از ديگر ويژگي هاي مورد نياز رئيس جمهور خواندند و افزودند: همانگونه كه در سياست خارجي نيازمند عزت، حكمت و مصلحت هستيم، در مسائل داخلي و اقتصادي نيز به نگاه همه جانبه، بلندمدت و هندسه صحيح نياز داريم.
ايشان نگاه روزمره به مسائل اقتصادي، تغيير مكرر سياستهاي اقتصادي ، تكيه بر نظرات غيركارشناسي و همچنين اعتماد به شيوه هاي تزريقي و تحميلي اقتصادي غرب و شرق را مضر دانستند و تأكيد كردند: سياستهاي اقتصادي بايد بر مبناي اقتصاد مقاومتي باشد.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اقتصاد مقاومتي، اقتصادي است كه ساخت دروني آن، مقاوم و مستحكم است و با تغييرات مختلف در دنيا، متلاطم نمي شود.
حضرت آيت الله خامنه اي، تهذيب اخلاقي و درگير حواشي نشدن را از ديگر ويژگيهاي مورد نياز در انتخاب رئيس جمهور، برشمردند و گفتند: من همواره در سالهاي گذشته از رؤساي جمهور و دولتهاي مختلف حمايت و در كنار آن، توصيه نيز كرده ام و توضيح هم خواسته ام.
ايشان افزودند: يك از توصيه ها و تأكيد هاي هميشگي به رؤساي جمهور اين بوده است كه براي مردم هزينه و مشكل درست نكنند و از دغدغه آفريني و ايجاد تشويش و نگراني بين مردم پرهيز نمايند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: كساني كه وارد عرصه انتخابات مي شوند نبايد به مردم وعده هاي نادرست و در باغ سبز غير منطقي نشان بدهند بلكه بايد با سخنان منطقي و منطبق بر واقعيت و توكل بر خدا پيش بروند.
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: رئيس جمهوري كه ميخواهد در رأس دستگاه اجرايي اين كشور و ملت بزرگ قرار گيرد و اين راه پر افتخار را با كمك مردم طي كند بايد داراي چنين خصوصياتي باشد.
ايشان يك نكته مهم را هم يادآور شدند و گفتند آنچه كه ما از تجربه سالهاي انقلاب بدست آورده ايم اين است كه خداوند متعال با فضل و هدايت خود اين ملت را بر همه دشمنان پيروز خواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان تأكيد كردند: هر كه با اين ملت داراي انگيزه عميق الهي در افتد قطعا بر خواهد افتاد.

www.moi.ir/Portal/Home/ShowPage.

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.