حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
نخستين جلسه كميسيون بررسي تبليغات انتخابات رياست جمهوري

نخستين جلسه كميسيون بررسي تبليغات انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري به رياست مصطفي محمد نجار در وزارت كشور برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، مهندس مصطفي محمد نجار پس از نخستين جلسه كميسيون بررسي تبليغات انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري در گفتگويي با اشاره به حساسيت و اهميت بحث تبليغات و اينكه نامزدهاي انتخابات بتوانند به صورت عادلانه و بطور يكسان از امكانات دولتي استفاده نمايند، اظهار داشت: در اين جلسه كليات طرح پيشنهادي سازمان صدا و سيما براي استفاده برابر كانديداها از رسانه ملي مطرح و با تغييراتي به تصويب رسيد.
وي اقدامات انجام شده براي برگزاري هر چه شايسته تر و باشكوه تر انتخابات پيش رو به عنوان مظهر حماسه سياسي را مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: مقرر شد كميته اي با حضور نمايندگان تام الاختيار دستگاههاي مربوطه كيفيت و محتواي برنامه هاي تبليغي و توليدي كانديداها را بررسي و نتايج حاصله را به همراه شيوه نامه اي كه در اين رابطه توسط همين كميته تهيه خواهد شد، براي طرح در هيات اجرايي به كميسيون تبليغات ارائه نمايد.
وي در پايان از همه نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري و هواداران آنها خواست تا آغاز رسمي و قانوني تبليغات از انجام هر گونه اقدامي كه مي تواند شائبه تبليغات را متبادر نمايد، خودداري نمايند.
بر اساس مواد 62 و 63 قانون انتخابات رياست جمهوري و اصلاحيه آن، دادستان كل كشور، رئيس سازمان صدا و سيما، رئيس شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما، نماينده شوراي نگهبان و دبير هيات اجرايي مركزي انتخابات رياست جمهوري در كميسيون بررسي تبليغات انتخابات شركت نمودند.

http://www.moi.ir/Portal/Home/ShowPage.

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.