حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
داوطلبان كانديداتوري در انتخابات ثبت‌نام را به روز و ساعات آخر موكول نكنند

مصطفي محمد نجار با اشاره به اين‌كه از 22 ارديبهشت به مدت 5 روز بررسي صلاحيت داوطلبان توسط شوراي نگهبان انجام مي‌شود كه تا 5 روز ديگر قابل تمديد است، گفت: از داوطلبان خواهش مي‌كنيم كار ثبت‌نام را به روز و ساعات آخر موكول نكنند تا با ازدحام روبرو نشويم و مراحل ثبت‌نام به سرعت انجام شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، مصطفي محمدنجار وزير كشور اظهار داشت: مطابق برنامه زمان‌بندي دستور شروع انتخابات از طريق سامانه جامع انتخابات به استانداران و فرمانداران اعلام شد.
وي افزود: مانند انتخابات شوراها، دستور شروع انتخابات با امضاي كارت هوشمند صادر شد و فرمانداران و بخشداران اعلام وصول دستور شروع را با كارت هوشمند ملي و استفاده از امضاي ديجيتال در سامانه جامع انجام دادند.
وزير كشور با بيان اين‌كه نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري و نمايندگان تام‌الاختيار آنها مي‌توانند به مدت 5 روز با در دست داشتن مدارك لازم از جمله عكس شناسنامه و چهار برگ تصوير آن و 12 قلعه عكس سه در چهار براي ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت كشور مراجعه كنند، تصريح كرد: با صدور دستور شروع روند اجرايي انتخابات رياست جمهوري، هيات‌هاي اجرايي ظرف سه روز تشكيل مي‌شوند.
وي افزود: با پايان كار ثبت‌نام،‌ بررسي صلاحيت‌ها توسط شوراي نگهبان انجام و اسامي داوطلبين از طريق وزارت كشور اعلام مي شود. و تا 24 ساعت قبل از اخذ راي كانديداها مي‌توانند تبليغات كنند.
وزير كشور توصيه كرد: نامزدهاي انتخابات در طول زمان ثبت‌نام از انجام كارهايي كه شائبه تبليغات زودرس را دارد، اجتناب كنند و در فرصت قانوني تبليغات اخلاق را سرلوحه كار خود قرار دهند و از تخريب ديگران پرهيز كنند و در فضاي منطقي همراه با شور و نشاط به كارهاي تبليغاتي خود بپردازند.
وي در ادامه از طريق ويدئو كنفرانس و به صورت زنده با استانداران و فرمانداران استان هاي آذربايجان غربي، گيلان، كردستان و ايلام ارتباط برقرار كرد و مستقيماً در جريان آمادگي ها براي شروع مراحل انتخابات يازدهم رياست‌جمهوري قرارگرفت./ش


http://www.moi.ir/Portal/Home/ShowPage.asp

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.