حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
اخذ رأي الكترونيك در 1000 شعبه اخذ رأي انتخابات شوراي اسلامي شهر تهران

رئيس كميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات وزارت كشور؛ تعداد زياد داوطلبان در انتخابات شوراها را دليل اصلي اولويت راي‌گيري الكترونيكي در اين انتخابات دانست و در عين حال تصريح كرد: اين اولويت در انتخابات رياست‌جمهوري جدي نيست، زيرا در انتخابات رياست‌جمهوري , تعداد نامزدهاي نهايي محدود و در نتيجه شمارش آراء آسان و سريع است .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، رئيس كميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات وزارت كشور تعداد زياد داوطلبان در انتخابات شوراها را دليل اصلي اولويت انجام فرآيند راي‌گيري الكترونيكي در اين انتخابات دانست و در عين حال تصريح كرد: اين اولويت در انتخابات رياست‌جمهوري جدي نيست، زيرا در انتخابات رياست‌جمهوري , تعداد نامزدهاي نهايي محدود و در نتيجه شمارش آراء آسان و سريع است و لذا اولويت اختصاص دستگاه هاي اخذ رأي الكترونيكي در انتخابات شوراها بسيار بالاتر است .
بنا بر اين گزارش مهندس امير شجاعان با بيان اينكه در انتخابات رياست‌جمهوري و شوراي اسلامي شهر و روستا سامانه جامع انتخابات براي انجام كليه فرآيندهاي انتخاباتي به صورت رايانه‌اي طراحي شده است، گفت: در انتخابات رياست‌جمهوري 23 فرآيند و در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا 26 فرآيند وجود دارد كه اين فرآيندها به 3 دسته كلان تقسيم مي‌شود.
شجاعان بيان داشت : اين 3 دسته فرآيند شامل فرآيند هاي قبل از روز اخذ راي، در روز اخذ راي و بعد از روز اخذ راي است كه علاوه بر آنها فرآيندهاي پشتيباني هم وجود دارد، همچنين از بين 23 و 26 فرآيند در اين دو انتخابات، فرآيندي كه براي رأي دهندگان ملموس تر و قابل مشاهده و البته بسيار مهم است، اخذ راي به روش الكترونيكي است. در اين روش تعرفه كاغذي حذف شده و اخذ رأي به صورت الكترونيكي انجام مي شود. البته بكارگيري اين روش مستلزم استفاده از تجهيزات خاصي است و با توجه به محدوديت تجهيزات ، در تعداد محدودي از شعب اخذ رأي براي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر تهران استفاده مي شود.
رئيس كميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات وزارت كشور در مورد تعداد شعبه‌هايي كه فرآيند راي‌گيري الكترونيكي در آنها صورت مي‌گيرد، گفت: در حدود 1000 شعبه از شعب شهر تهران فرآيند راي‌گيري الكترونيكي در انتخابات شوراهاي شهر وجود خواهد داشت و در شهرستان‌ها نيز بعلت محدوديت تجهيزات راي‌گيري الكترونيكي را نخواهيم داشت.

http://www.moi.ir/Portal/Home/ShowPage.asp

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.