حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
بازديد وزير كشور از روند ثبت نام داوطلبين انتخابات رياست جمهوري

مصطفي محمد نجار وزير كشور با حضور در ستاد انتخابات كشور از روند ثبت نام داوطلبان بازديد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ مصطفي محمد نجار وزير كشور؛ در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع 336 داوطلب، 243 نفر در سه روز گذشته و 93 نفر تا ساعت 30/14 امروز (جمعه) با مراجعه به ستاد انتخابات كشور به طور قطعي در انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري نام نويسي كردند.
وي اظهارداشت: از 336 داوطلب يازدهمين دوره انتخابات هشت نفر زن هستند.
نام نويسي از داوطلبان انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري از ساعت هشت صبح روز سه شنبه 17 ارديبهشت ماه آغاز شده است و تا روز شنبه (فردا) ادامه دارد.
محمدنجار با بيان اينكه همكاران ما با آغوش باز از نامزدها پذيرايي كرده اند، گفت: مراحل ثبت نام در حداقل زمان ممكن انجام شده است.
وي با ابراز تشكر از كانديداهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري،كه با مسئولان وزارت كشور همكاري كردند، تصريح كرد: مراحل ثبت نام به صورت هماهنگ توسط همكاران ما انجام شد.
وي خاطرنشان كرد كه زمان ثبت نام تمديد نخواهد شد و فقط داوطلبان تا فردا براي ثبت نام وقت دارند.
وي با بيان اينكه كانديداها و هوادارانشان به زمان تبليغات انتخاباتي توجه كنند، اظهار داشت: بنا بر كلياتي كه قبلا به تصويب رسيده، تبليغات بايد در زمان قانوني صورت گيرد و نبايد عملي انجام شود كه شائبه تبليغاتي بودن متوجه آن شود.
وزير كشور در همين رابطه گفت: عمل به قانون براي كسي كه نامزد رياست جمهوري است، مهم به شمار مي رود.
وزير كشور درباره احراز صلاحيت نامزدها نيز گفت: ما براي انجام سريع تر كارها، هر شب آمار و اطلاعات افراد را به شوراي محترم نگهبان ارسال مي كنيم و اين شورا بر اساس قانون از زماني كه ثبت نام ها به پايان مي رسد، بحث تاييد صلاحيبت ها را آغاز مي كند.
وي زمان احراز صلاحيت ها را 5 روز عنوان كرد و تاكيد كرد كه اين زمان به مدت 5 روز ديگر نيز قابل تمديد است كه پس از 10 روز و ارسال نتايج، ما هم اسامي را برابر قانون اعلام ميكنيم كه پس از آن تبليغات آغاز مي شود.

http://www.moi.ir/Portal/Home/ShowPag

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.