حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي :حضور مردم پاى صندوقهاى رأى هميشه نشانه‏ى حضور مردم در صحنه و آگاهى آنها و رأى آنها به نظام جمهورى اسلامى تلقى ميشده. لذا انتخابات ما از اين جهت هميشه مظهر وحدت ملى و عزت ملى بوده.1388  
 
تنوير افكار عمومی در انتخابات وظيفه رسانه‌هاست

امام جمعه كميجان نقش رسانه‌ها در توجيه مردم برای شناخت فرد اصلح برای انتخابات رياست جمهوری را بسيار اثرگذار بيان كرد و افزود: رسانه‌ها با تبليغات سازنده مردم را به وحدت و همگرايی سوق دهند و در رفع مشكلات و اختلافات احتمالی جامعه كمك كنند.

حجت‌الاسلام علی مقدسی‌پور، امام جمعه كميجان در رابطه با نامگذاری سال جديد با عنوان سال حماسه سياسی و حماسه اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه مركزی، گفت: تدابير حكيمانه رهبر در تحقق شعارهای اقتصادی در سال‌های اخير، اهداف دشمنان را خنثی می‌كند.

وي تصريح كرد: نامگذاری امسال به نام حماسه سياسی و اقتصادی تكميل كننده نهضت اقتصادی و تغيير وضعيت جاری است؛ لذا اين مهم به شدت نيازمند شكل‌گيری يك حركت خارق‌العاده است كه معظم له از آن به‌عنوان حماسه اقتصادی و سياسی تعبير كردند.

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور ارتباط حماسه سياسی و انتخابات خرداد‌ماه امسال را بسيار نزديك برشمرد و بر لزوم مشاركت مردم برای خلق حماسه‌ای ديگر در زمينه سياسی تأكيد كرد.

وی ادامه داد: مردم با بصيرت دينی، سره را از ناسره تشخيص خواهد داد و برای انتخاب فردی اصلح، به صحنه خواهند آمد؛ لذا اميد است با تدابير اتخاذ شده دولتی را انتخاب كنيم كه توانايی كافی به سوی خلق حماسه اقتصادی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور همچنين بر تداوم فشارهای اقتصادی اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه دشمن از اعتقادات و تعهد مردم ايران آگاه است؛ ليكن راه ديگری برای مواجه شدن با ملت را ندارد و كينه توزی خود نسبت به حكومت اسلامی ايران را با ترفند و توطئه‌های سياسی و اقتصادی به جامعه بشريت نشان می‌دهد.

امام جمعه كميجان در ادامه مردم و مسئولان را دو عنصر تعيين‌كننده برای تحقق شعار امسال عنوان كرد و اعتماد به مؤسسات دانش‌بنيان و برطرف ساختن قوانين دست و پا گير را از جمله راهكارهای تحقق اين هدف بزرگ رهبری ناميد.

وی اظهار كرد: اعتماد به جوانان راه ديگری برای تحقق شعار امسال است؛ چراكه با مطرح كردن طرح نهضت جوانگرايی در عرصه مديريت، قادريم بسياری از اقدامات اصلاحی برخی خطاها را آغاز و خلأهای گذشته را برطرف سازيم.

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور در بخش ديگر از سخنان خود نقش رسانه‌ها در توجيه مردم برای شناخت فرد اصلح برای انتخابات رياست جمهوری را بسيار مهم و اثرگذار بيان كرد و افزود: رسانه‌ها با تبليغات سازنده مردم را به وحدت و همگرايی سوق دهند و در رفع مشكلات و اختلافات احتمالی جامعه كمك كنند.

وی ابراز كرد: رسانه‌های عمومی و مسئولان فرهنگی وظيفه دارند كه افكار عمومی را تنوير كرده و مردم را نسبت به مسائل روز آگاه و شبهات موجود را از بين ببرند؛ بنابراين با اين گونه تدابير قطعاً تنش‌های رسانه‌ای كاسته و انتخابات با آرامش كامل برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام مقدسی پور با تأكيد بر اينكه بهترين الگو برای امت اسلامی ايران رهبری است، تصريح كرد: با مثبت انديشی ضعف‌ها را از بين ببريم و به جامعه نگاه سازندگی داشته باشيم.

امام جمعه كميجان در پايان با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب خطاب به رسانه‌ها فرمودند؛ رسانه‌ها بايد به مردم اميد صادق دهند، ادامه داد: دستاورهای انقلاب تأثير عميقی در تجارب موفق جمهوری اسلامی دارد؛ چراكه جهان اسلام به انقلاب اسلامی ايران چشم اميد دارد و در بسياری از مسائل منطقه‌ای از ايران كمك می‌گيرد.

http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=1217422

 

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکارسازمان صدا و سيما است.