صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

افتتاحيه اجلاس راديو و تلويزيون های آسيا و اقيانوسيه

افتتاحيه اجلاس راديو و تلويزيون های آسيا و اقيانوسيهاجلاس راديو و تلويزيون های آسيا و اقيانوسيه با حضوربیش از 600 تن از روسا و مقامات عالی رتبه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه در سئول آغاز به کار کرد. بیش از 600 تن از روسا و مقامات عالی رتبه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه در سئول گرد هم آمدند تا درباره همکاری های بیشتر، انتقال تجربه و حرکت در جهت ایجاد قطب رسانه ای مقتدر و مستقل از نظام رسانه ای انحصار گرایانه گفتگو کنند.
عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما به عنوان میهمان ویژه در مراسم رسمی گشایش نشست مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه که با سخنان لی میونگ باک رئیس جمهور کره جنوبی برگزار شد حضور داشت.رئیس جمهور کره جنوبی در سخنانش با اشاره به فراگیری و گستردگی اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه گفت: این اتحادیه نقش بسیار مهمی در تحولات و مقابله با چالش های فراروی جهان می تواند داشته باشد.
آقای کیم رئیس شبکه تلویزیونی کی بی اس کره جنوبی: اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه مجموعه قدرتمند و منسجم است و می تواند با همکاری سازمان یافته به توسعه کشورهای عضو کمک کند.
در حال حاضر این اتحادیه با 60 کشور عضو و پوشش 3 میلیارد و 500 میلیون نفر از جمعیت جهان، با 2500 زبان گوناگون با نفوذترین اتحادیه رسانه ای جهان شناخته می شود.
در حاشیه این اجلاس تولیدات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شامل فیلم، سریال و مستند در غرفه سروش معرفی شده است. آقای ضرغامی رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فردا در نشست مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه سخنرانی خواهد کرد.
 
 
منبع خبر: تولید و اطلاع رسانی حوزه ریاست
 
 
 
  1391/07/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.