صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشنواره پژوهش‌ها و خطابه غدیر خم برگزار می‌شود

جشنواره پژوهش‌ها و خطابه غدیر خم برگزار می‌شودجشنواره پژوهش‌های غدیر و خطابه غدیرخم با حضور تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار می‌شود.معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، عصمت سوادی، در مراسم جشن بزرگ عید غدیرخم که با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه برگزار شد، گفت: حادثه تاریخی غدیرخم دو شاخص مهم اخلاق مداری و دین مداری را پیرامون نحوه بیعت با رهبری و حرکت در مسیر معیارهای مشخص شده قرآن کریم با هدف دست‌یابی به سعادت دنیا و آخرت، در اختیار بشریت قرار داد.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد تا در مسیر اخلاق مداری و دین مداری که در حادثه غدیر خم صورت گرفت حرکت کند، افزود: برگزاری برنامه‌های گوناگون و متنوع معنوی با محوریت غدیرخم می‌تواند در تبیین مفاهیم معنوی این حادثه کمک شایانی کند.

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از اهداء کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به حافظان خطبه غدیرخم توسط این معاونت به دانشجویان، اساتید و کارکنان واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: حافظان خطبه غدیرخم با معرفی معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات به ستاد نهج البلاغه از این کمک هزینه برخوردار می‌شوند.

سوادی تصریح کرد: برای پاسداشت عید غدیرخم، نشست حلقه صالحین باحضور اساتید بسیجی و گروه معارف، گفتمان غدیر خم در دانشکده‌های علوم انسانی، مهندسی پزشکی و مدیریت این واحد دانشگاهی برگزار شد.

وی از انتشار لوح فشرده «امیر دل‌ها» توسط معاونت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: جشنواره پژوهش‌های غدیرخم و خطابه غدیرخم به میزبانی واحد علوم و تحقیقات با حضور تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار می‌شود.

مجید معارف، محقق و استاد دانشگاه نیز در این مراسم به تفسیر خطبه غدیرخم پرداخت و گفت: این خطبه شامل بخش‌های متنوع و فراگیری بوده و پاسخگوی تمامی سؤالات بشر است.

وی با بیان اینکه بخش اول به صفات پروردگار، حمد، ثنا و توحید پرداخته و سپس وارد حوزه ولایت می‌شود، افزود: یکی از راه‌های شناخت خداوند شناخت امام زمان خود است.

معارف به مباحث مربوط به دلایل انتخاب امام علی(ع) به عنوان جانشین توسط پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: در صفحات نخست خطبه غدیرخم به اثبات صلاحیت امام علی(ع) بر ولایت با مستندات قرآنی و ذکر آیات مرتبط پرداخته شده و از سوی دیگر از امام علی(ع) به عنوان نخستین ایمان آورنده و موثرترین فرد در پیشبرد اهداف دین مبین اسلام یاد شده است.

وی گفت: حضرت علی(ع) مردم را به حق دعوت می‌کند و در راه حق از هیچ چیز نمی‌هراسد.
 
  1391/08/20
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.